
OTKRIVENO GROBLJE BRODOVA IZ ANTIČKOG DOBA: Pronađeni ostaci rimske galije
Profesor Sveučilišta u St Petersburgu, Stanislav Filatov u suradnji s drugim kolegama proučava minerologiju Kamčatke, a u svojoj posljednjoj studiji objavili su nova saznanja za to područje, javlja Forbes.
Naime, istražujući područje vulkana Tolbachik, znanstvenici su otkrili novi mineral, dijamantnog oblika kojeg su nazvali Petrovit, u čast dr. Tomasu Georgievichu Petrovu koji je po svojim dostignućima poznat u području minerologije te kristalografije.
U svakom slučaju, Petrovit je mineral koji se sastoji od kisika, sumpora i atoma bakra. U tom sastavu pak manji atomi, kakav je recimo natrij, mogu se slobodno kretati kristalnom strukturom minerala. Takva jedinstvena pojava ovaj mineral čini odličnim izvorištem za kreiranje učinkovitijih baterija.
Štoviše, stručnjaci ističu kako prirodni sastav minerala kojeg čini i bakar, daje veliku nadu u kreiranje učinkovitije baterije koja neće zahtijevati ni pretjerane fizičke preinake.
Naposljetku, Filatov tvrdi i kako pri razvoju takve baterije, sintetički materijali koji kopiraju kristalnu strukturu Petrovita omogućuju zamjenu bakra s drugim elementima što je još jedan plus u planiranom razvoju učinkovitije baterije.
OTKRIVENO GROBLJE BRODOVA IZ ANTIČKOG DOBA: Pronađeni ostaci rimske galije
OTKRIVENA TAJNA ČUDOVIŠTA IZ LOCH NESSA? Znanstvenik tvrdi da to stvorenje postoji, ali da nije dinosaur
DETALJI JEDNOG OD NAJVEĆEG OTKRIĆA: U drevnom hramu pronađene čini koje vode kroz svijet mrtvih
ČUDO TEHNOLOGIJE: Kinezi predstavili najbrži vlak na svijetu! Juri poput zrakoplova