Sveti Petar u Šumi pamtit će nastup Lidije Bačić, obožavatelji u ekstazi: ‘Jedna i jedina’
TKO ĆE NAS PREDSTAVLJATI NA EUROSONGU? Objavljena imena finalista Dore, koja od ove godine ima novi logo
Hrvatska radiotelevizija objavila je službene rezultate ovogodišnjeg natječaja za izbor hrvatske pjesme koja će nas predstavljati na Eurosongu u Liverpoolu. Od ukupno 196 pristiglih prijava, žiri je odabrao 18 pjesama i 4 rezervnih. U žiriju su bili: Željko Mesar, Zlatko Turkalj, Robert Urlić, Ema Gross, Igor Geržina, Željen Klašterka, Ivan Horvat, Tomislav Krizmanić i Dražen Miočić.
Dora će se održati 11. veljače 2023., a u svibnju nas očekuje Eurosong u Liverpoolu, iako su prošlogodišnji pobjednici bili Ukrajinci.
Na prošlogodišnjem Eurosongu u Torinu predstavljala nas je Mia Dimšić s pjesmom “Guilty Pleasure”. Za nastup na najvećoj europskoj pozornici borit će se sljedeći izvođači:
1. ANGELS AND DEMONS – DAMIR KEDŽO (Jamie Duffin, Stefan Celar, Michael Chun-Fai Chung (aka Kyler Niko), Victoria Jane Horn – ARR Jamie Duffin)
2. BYE BYE BLONDE – MERI ANDRAKOVIĆ (Boris Đurđević – Valerija Đurđević – Boris Đurđević)
3. DISTANCE – MARTHA MAY (Marta Ivić – ARR Oliver Fecci-Chiffi)
4. DOM – TAJANA BELINA (Tajana Belina, Marcel Sprunkel – Tajana Belina – Marcel Sprunkel)
5. FREE FALIN’ – ĐANA (Đana Smajo)
6. GRIJEH – BORIS ŠTOK – GRIJEH (Boris Štok, Darko Terlević – Boris Štok – Boris Štok, Darko Terlević)
7. I STILL LIVE – MAJA GRGIĆ (Mateo Martinović Teo – Maja Grgić – Mateo Martinović Teo)
8. I WILL WAIT – PATRICIA GASPARINI (Siniša Reljić – Simba, Lisa Desmond, Aidan Winkels – Lisa Desmond, Aidan Winkels – Siniša Reljić – Simba)
9. KME KME – KREŠO I KISELE KIŠE (Krešimir Burić – ARR Matej Zec)
10. KRENI DALJE – ENI JURIŠIĆ (Matija Cvek, Vlaho Arbulić, Eni Jurišić – Matija Cvek – Filip Majdak)
11. LOST AND FOUND – THE SPLITTERS (Neven Kolarić, Branimir Mihaljević – Neven Kolarić – Branimir I Marko Mihaljević)
12. LOVE AT FIRST SIGHT – YOGI (Yugomir Lonich)
13. MAMA ŠČ! – LET 3 (Damir Martinović Mrle, Zoran Prodanović – Damir Martinović Mrle – LET 3)
14. MASTER BLASTER – DETOUR (Nenad Borgudan)
15. NESREĆA – HANA MAŠIĆ (Boris Subotić – ARR Darko Dimitrov)
16. NEVERA (LEI,LEI) – HARMONIJA DISONANCE (Bartol Stopić – Sanja Daić, Bojan Petrović, Bartol Stopić – Anja Papa, Bartol Stopić, Luka Vidović)
17. PUTEM SNOVA – BARBARA MUNJAS (Barbara Munjas, Alen Bernobić – Barbara Munjas – Alen Bernobić)
18. PUTOVANJE – TOP OF THE POPS FT. MARIO 5REKOVIĆ (Bruno Krajcar – Danijel Načinović – Nikola Milat)
Rezerve su:
1. SAMA – LANA MANDARIĆ LANCHI (Zorana Mandarić – Domagoj Perišić)
2. ODLAZI – MIRNA ŠKRGATIĆ (Mirna Škrgatić – ARR Tomislav Franjo Šušak)
3. ON THE SAME TRAIN – VOICE FOR YOU (Adi Karas – Adi Karas – Elvis Sršen, Adi Karas,Tvrtko Hrelec)
4. TALKING TO ME – ROSANNA KUMERLE (Rosanna Kumerle, William Naesh Hendriksen)
View this post on Instagram
HRT je predstavio i novi logo natjecanja.
ZADNJE VIJESTI
Potomci velikog Arsena Dedića ovaj će vikend zapjevati nasljednoj liniji Josipa Broza Tita
Josip je uvjeren da će osvojiti Karmeninu naklonost: ‘Obožavam dominantne žene’
Cijena uspjeha Ivane Paradžiković: Sina su mi odgojile sestra i majka, nikad me nije bilo