Foto: Bruno Konjevic / CROPIX

Snimljeno je što je Dolores Lambaša radila dvije godine prije smrti, naježit ćete se

Autor: I.D.

Jedna od najljepših i neprežaljenih glumica Dolores Lambaša bila je poznata po svom izuzetnom glumačkom talentu. Nedavno su se u javnosti pojavile fotografije koje nas podsjećaju na njenu strast i za glazbom, dvije godine prije smrti snimila je duet s Amir Kazićem Leom.

Neka ljepša vremena

Naime, 2011. godine Dolores i Leo veselo su izveli pjesmu “Ne smijem te voljeti” u jednom zagrebačkom studiju. Dolores je plijenila pažnju u svilenoj bijeloj košulji i crnoj suknji, osvajajući sve oko sebe svojim velikim osmijehom.


Foto: Bruno Konjevic / CROPIX

Dolores je bila jedna od najljepših Hrvatica. Nažalost, njenu životnu priču prerano je prekinula teška prometna nesreća koja se dogodila 23. listopada 2013. godine. Tragično je preminula kao suvozačica u automobilu koji je vozio njen kolega, glumac Stojan Matavulj.

‘DJEVOJČICA SA SRCEM SRNE I MASKOM LAVA’: Dolores Lambaša prestala je maštati o starijim muškarcima, željela je da ju dožive kao krhku i poštenu ženu

Putovali su iz Beograda nakon izvođenja kazališne predstave, a odlučili su posjetiti prijatelja glumca Željka Sladetića u Iloku nakon povratka. Nakon obilaska vinskog podruma i veselja, iz nepoznatih razloga su se usred noći odlučili krenuti na put. Njihov automobil je sletio s autoceste pokraj Slavonskog Broda zbog prevelike brzine, a Dolores je zadobila teške ozlijede. Hitno su je prevezli u bolnicu, ali nažalost, nakon nekoliko sati izgubila je bitku za život.

Matavulj je bio u zatvoru osam mjeseci

“Ja vam moram reći da je Dolores Lambaša umrla i praktički smo od prijama u bolnicu neprekidno vršili mjere reanimacije. Trauma je bila preteška, nespojiva sa životom”, izjavila je tada liječnica Branka Sabolić-Kormendy iz slavonskobrodske bolnice. Po tijelo je došao njezin otac Đuro, a sahranjena je u rodnom Šibeniku.

Foto: Bruno Konjevic / CROPIX

Matavulj je zbog nesreće osuđen na godinu dana zatvora, no zbog uzornog ponašanja na slobodu je pušten nakon osam mjeseci, a obitelj i prijatelji glumice bili su i više nego razočarani takvom presudom. Kao uzroci nesreće navedeni su umor, neprilagođena brzina i alkohol.

‘DJEVOJČICA SA SRCEM SRNE I MASKOM LAVA’ Neprežaljena glumica Dolores Lambaša napustila je ovaj svijet prije osam godina




Podsjetimo, Dolores Lambaša je rođena u Šibeniku 29. ožujka 1981. godine. Završila je Jezičnu gimnaziju i Glazbenu školu u tom gradu. Njen život je obilježen njenim izuzetnim glumačkim radom na televiziji, u filmu i na kazalištu. Sudjelovala je u popularnim serijama kao što su “Najbolje godine”, “Zakon ljubavi”, “Zauvijek susjedi” i mnogim drugima. Posebno se istaknula ulogom u filmu “Vjerujem u anđele”, koji joj je osobno bio najdraži. Njen osmijeh i karizma osvajali su publiku, što joj je obećavalo svijetlu budućnost u glumačkoj karijeri.

Foto: Bijlana Gaurina/ CROPIX

Uz niz glumačkih uspjeha, bila je poznata i po svojim ljubavnim vezama s iskusnijim kolegama kao što su Ivo Gregurević i Frano Lasić, te je bila u vezi s poduzetnikom Josipom Dikanom Radeljakom.




Autor:I.D.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.