Foto: Ivan Peric / CROPIX

HDZ-ovci izveli show u svečanoj loži, a na tribini se pojavila i lica koja dugo nismo vidjeli

Autor: Z.S.

Turska nogometna reprezentacija srušila je Hrvatsku 1-0 (1-0) na rasprodanoj osječkoj Opus Areni u sklopu skupine D kvalifikacija za odlazak na EURO iduće godine.

Prvi je ovo poraz Vatrenih u kvalifikacijama za Euro pa vodeća Turska sada ima tri boda više, s tim da Hrvatska ima utakmicu manje. Bio je ovo prvi domaći poraz Dalićeve Hrvatske u svim kvalifikacijskim ciklusima, dok je novi turski izbornik, Talijan Vincenzo Montella, tako imao odličnu i pobjedničku premijeru na novom poslu.


Brojni poznati

Pogled je tijekom susreta osim na teren bio uperen i na tribine. Posebno na svečanu ložu. Naime, tamo je bio i bivši predsjednik HNS-a Davor Šuker, koji se rijetko pojavljuje u javnosti.

Protiv Turske smo gledali užasnu Hrvatsku, ali za totalnu sramotu pobrinuli ste se ‘Vi Hrvati’

Još su se na tribinama i u loži našli Željko Kerum, kao i roditelji Luke Modrića Stipe i Radojka te Darijo Srna, Ivan Perišić, novi trenera Osijeka Zoran Zekić, poseban show priredili su HDZ-ovci Gordan Jandroković i Oleg Butković. Također, i predsjednik Zoran Milanović je bio tamo kao i njegov ‘omiljeni’ HDZ-ov ministar Mario Banožić.

Dalić o porazu

Izbornik Zlatko Dalić pak nakon susreta pronašao je razloge lošije predstave njegovih izabranika.

“Dugo nismo ovako loše izgledali. Nismo bili agresivni, griješili smo. Prvo poluvrijeme je bilo loše. Stajali smo daleko i široko, nismo bili dobro postavljeni ni agresivni. Drugo poluvrijeme smo se podigli, bili smo agresivniji. Zaslužili smo poraz. Nismo imali nikakve šanse, prvi udarac imali smo krajem prvog poluvremna. Nismo zaslužili ništa više, bili smo nesigurni” rekao je izbornik i komentirao kiks Livakovića:

Srpski portali nakon poraza Hrvatske: ‘Ljudi, ne bojim se ja za Hrvate, igrat će oni polufinale’




Dogodi se, prije toga nas je spasio par puta. Na sve ostalo se nadovezala njegova pogreška. Cijela momčad je bila loša, svi su griješili u vezi i obrani. Ne možemo govoriti o pojedinicma. Moramo se sabrati nakon ovog svega pa ćemo vidjeti.

Još smo u igri za prvo mjesto. Danas smo bili loši, moramo se pitati zašto. Drugo poluvrijeme smo bolje stajali. Protivnik je dobio na sigurnosti i mirnoći. Dugo nismo bili ovako loši”, izjavio je nakon utakmice izbornik.




Autor:Z.S.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.