
Pomama za omiljenim božićnim specijalitetom: ‘Ove godine je cijena 10 eura za kilu’
Inflacija i uvođenje eura otežale su život brojnim stanovnicima Hrvatske. Val poskupljenja koji je uslijedio i dalje se ne zaustavlja. Čak 90 posto proizvoda koje prati Zavod za statistiku poskupjelo je u godinu dana. Ponajviše crveni luk, nevjerojatnih 66 posto. Na tržnici se kilogram košta dva do tri eura.
“Poskupilo je sjeme, umjetno gnojivo i radna snaga. Sve je otišlo minimalno 50 posto gore, čak i više. Prošle godine je luk bio 10 kuna, a sad je u 15 kuna, odnonosno dva eura”, pojasnio je za RTL Danas vlasnik OPG-a Milan Dopuđ.
U odnosu na rujan prošle godine, cijena mu je skočila 66 posto. Potom slijedi krumpir čija je cijena veća 33 posto, a mrkve i jabuka 20 posto. u trgovinama su cijene za oko euro manje, ali potrošačiam je i dalje previše
“Cijene su grozne, svatko diže kako mu paše. Nema kontrole ni nadzora”, ogorčen je Ivo Bilić.
A prema svemu sudeći slijedi novi udar. Barem za stanovnike Zagorja. Naime, voda tamo poskupljuje za 13 posto.
Hrvat otkrio na čemu lijepo zarađuje: ‘Imam 23 godine i plaća mi je 2100 eura’
“Pokušavamo cijenu vode uskladiti s troškovima koje imamo i koji su sve veći i veći, cijene materijala i goriva su nam sve veći. S tim minimalnim poskupljenjem pokušavamo biti na nekoj nuli”, kazao je za RTL Danas direktor Zagorskog vodovoda Mario Mihovilić. Taj vodovod opskrbljuje oko 100 tisuća stanovnika, pa će tako četveročlana obitelj, koja je dvomjesečni račun za vodu plaćala 60 eura, ubuduće izdvajati osam eura više.
Pomama za omiljenim božićnim specijalitetom: ‘Ove godine je cijena 10 eura za kilu’
Otkrila istinu o zemlji u koju se iseljava vojska Hrvata: ‘Svjedočila sam užasnim stvarima’
Dobar posao na Trešnjevci: Iza lažnih imena izvlače milijune preko tvrtke za koju nitko ne zna
Cijene na Adventu podigle buru, ugostitelji zadovoljni: Izgleda da ljudi imaju novca