
Rast na klimavim nogama: Možda imamo najbolju stopu BDP-a u EU, ali iza toga stoji nešto opasno
Blagajne za samoplaćanje već odavno nisu novost u našim trgovinama. Kupiš kruh, mlijeko, jaja i umjesto da čekaš red za blagajnicu, sam skeniraš proizvode I platiš. Kako je uvijek više blagajni na odjelu za samoplaćanje nego na odjelu sa živim ljudima, red je kraći i brže se dolazi na red.
Dok je u Hrvatskoj ovaj način kupovanja dostupan samo u trgovinama mješovite robe, u nekim drugim zemljama već su počeli eksperimentirati sa samoposlužnim blagajnama u trgovinama koje prodaju odjeću.
Tako su u Velikoj Britaniji H&M, Marks and Spencer I Bershka već uveli ovu novinu u svoje trgovine, ali čini se kako svi kupci nisu zadovoljni promjenama u trgovinama.
“Morala sam kupiti nekoliko komada odjeće za svoju kćer. Dok su u H&M-u samoposlužne blagajne bile otvorene, u M&S je situacija bila nešto drugačija. Na blagajni ste mogli samo vratiti ili zamijeniti odjeću, dok ste za sve ostalo morali koristiti blagajne za samoposluživanje.
Toleriram blagajne za samoposluživanje u trgovinama koje prodaju namirnice, ali ovo je ipak previše. Kada kupujem odjeću, ipak očekujem neku uslugu”, požalila se jedna korisnica britanskog foruma Mumsnet.
“Nema šanse da bih potrošila nekoliko stotina funti za bluzu ili kaput i onda ga morala platiti na samoblagajni. Mislim da je to stvarno bezobrazno, slaže li se tko sa mnom”, postavila je pitanje.
I drugi su se na forumu složili s njom i zaključili kako su trgovine ipak otišle predaleko.
“Ni meni se to ne sviđa. Istu praksu je uveo i naš lokalni M&S i onda mi netko mora doći sinuti oznake. Apsolutno mrzim ovaj način kupovanja”.
Tko plaća kada se nešto pokvari u iznajmljenom stanu? Zakon je tu vrlo jasan
“Isto su napravili i u Matalanu blizu moje kuće. Nisu ništa novo ni napravili, već samo izvukli skener. Ljudi stoje zbunjeni pokraj blagajne i čekaju dok se neki zaposlenik ne pokrene i ne pomogne im”.
“Trebate vidjeti Bershu. Tamo morate i sami skinuti oznake s odjeće”, bio je jedan komentar.
Maja preselila u Ameriku i iznenadila priznanjem o plaćama: ‘Auuu sestro vraćaj se kući’
“Isto rade i u trgovini Uniqlo, a kod njih morate još i platiti papirnatu vrećicu. Zato volim robnu kuću Liberty, bez obzira na to što kupite, dobijete zamotano u lijepoj ljubičastoj vrećici koju kasnije možete koristiti i kao vrećicu za poklone”.
“Samo čekam da počnemo imati trgovine pune automata za sve; odjeću, obuća, oružje. Uvijek sam mislila da to postoji samo u znanstveno fantastičnim romanima, ali izgleda da postaje stvarnost i kod nas”.
Rast na klimavim nogama: Možda imamo najbolju stopu BDP-a u EU, ali iza toga stoji nešto opasno
Razgrabili stanove u ovom zagrebačkom naselju: Sve je planulo, a zgrada nije ni gotova
Fina objavila koja djelatnost se jako isplati: Hrvati tu imaju najveće prosječne plaće
Hrvati se hvataju za glavu zbog cijena na Adventu: ‘Ovoliko za malo brašna i vode’