
London postožuje uvjete za dobivanje radnih vize kako bi smanjila broj legalnih imigranata
Peking nikada nije ni skrivao želju za jačanjem kinesko-britanske gospodarske suradnje, kao, uostalom, i one s EU općenito. Ona se snažno razvijala sve do dolaska Donalda Trumpa na vlast u SAD-u i golemog pritiska koji je potom uslijedio na sve europske zemlje, pa tako i Veliku Britaniju, u smislu nužnosti smanjenja suradnje s Kinom na svim područjima.
Slična politika po tom pitanju nastavila se i u vrijeme Bidenove administracije, što samo ukazuje na dosljednost primjene američkih strateških odluka i poteza u praksi – neovisno o tome tko je formalno na čelu države. A ti su potezi usmjereni na, ako već ne na slabljenje (što je više nemoguće) a ono sigurno na usporavanje kineskog visokotehnološkog razvoja uvođenjem ograničenja različite prirode: carinskih, sankcijskih, zabrana izvoza pojedinih visokotehnoloških komponenti u Kinu i slično.
Sabotirani veliki kineski planovi u V. Britaniji
Poznato je i da su dvije zemlje – Kina i Velika Britanija, imale velike planove, pa čak i postignute formalne sporazume o kineskom razvoju 5G mreže u Velikoj Britaniji, koji su doslovno sabotirani – u maniri eksplozija na ruskim baltičkim plinovodima
…
Cijeli članak pročitajte na Geopolitika.news: Z. Meter: Kuda idu kinesko-britanski odnosi? Obje strane shvaćaju njihovu važnost, uz “podmetanje klipova”
London postožuje uvjete za dobivanje radnih vize kako bi smanjila broj legalnih imigranata
Ponovno se dižu napetosti između UK i Argentine oko Falklandskog otočja
“Europljani će podleći pod islamom”, predviđa bivši šef njemačkih obavještaca
Putin za poremećaj rusko-njemačkih odnosa krivi eksplozije na Sjevernom toku