fbpx
CROWN COPYRIGHT
+ AAA -

Vojna vježba “Neptune Strike”: SAD simulirale napad na neprijateljski brod u Jonskom moru

Autor: Admin

Bespilotna letjelica (UAV) MQ-9 Reaper kojom upravlja 89. jurišna eskadrila u bazi zračnih snaga Ellsworth (Južna Dakota) uspješno je raspoređena tijekom operacije Neptune Strike 23. veljače. Američka izvidničko-udarna bespilotna letjelica potom se integrirala sa zračnim i pomorskim snagama kako bi izvela imitaciju napada raketama dugog dometa na lažni neprijateljski brod, piše francuski medij.

Zračno zapovjedništvo NATO-a, sastavljeno od vojske Francuske i Britanije, lociralo je brod u južnom Jonskom moru pomoću radara sa sintetičkom aperturom dugog dometa. Tim je koristio informacije za stvaranje “realističnog borbenog scenarija” i proslijedio ga MQ-9. UAV je zauzvrat odašiljao koordinate ciljnog broda E-2D Hawkeye nosaču zrakoplova za rano upozoravanje iz


Cijeli članak pročitajte na Geopolitika.news: Vojna vježba “Neptune Strike”: SAD simulirale napad na neprijateljski brod u Jonskom moru

Autor:
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.