
Xi Jinping poziva BRICS zemlje da se suprostave “hegemoniji i hladnoratovskom razmišljanju”
Jasno je kako Lavrov u Ženevu ne stiže da bi slušao Blinkenove lekcije o dobrom ponašanju i da će itekako biti riječi o onome što je Moskva primarno tražila – osiguranju međusobnih sigurnosnih jamstava. Uostalom, zbog utvrđivanja zajedničkog odgovora Moskvi Blinken se danas i sastaje s kolegama ključnih američkih europskih saveznika. Drugim riječima, sutra bi se mogao očekivati dugo očekivani pomak prema konačnom raspletu nastale mučne situacije. Kakav će on biti – tek treba vidjeti.
Sinoć je šef ruskog izaslanstva na pregovorima o vojnoj sigurnosti i naoružanju u Beču Konstantin Gavrilov izjavio kako bi razgovori Sergeja Lavrova i Antonyja Blinkena mogli pomaknuti raspravu o sigurnosnim jamstvima.
“Nadam se da će ipak na sastanku našeg ministra Lavrova s tajnikom Blinkenom doći do određenog pomaka u tom smjeru, stvarno se nadam tome, zbog razuma, zbog pragmatizma naših američkih kolega”, kazao je ruski diplomat u programu televizije Rusija 24.
Naglasio je da će se glavna rasprava o ruskim prijedlozima voditi između Moskve i Washingtona, a “sve druge države koje sudjeluju i u OESS-u i u NATO-u … će prihvatiti preporuke Amerikanaca, a Amerikanci će
…
Cijeli članak pročitajte na Geopolitika.news: Sastanak Blinken-Lavrov u petak u Ženevi
Xi Jinping poziva BRICS zemlje da se suprostave “hegemoniji i hladnoratovskom razmišljanju”
Poljska želi izgraditi vojne baze za stalne NATO trupe na svom teritoriju
Pentagon tvrdi: Rat bi mogao još dugo trajati, Rusiju će se teško potisnuti iz Donbasa
Europski parlament ukinuo EU carine na sav ukrajinski izvoz