fbpx
AP
+ AAA -

Porasle cijene nafte uslijed naglog jačanja potražnje zbog kineskih mjera

Autor: Admin

Cijene nafte porasle su u ponedjeljak zbog nastale euforije oko potražnje s obzirom da je odluka Kine o ukidanju ograničenja vezanih uz koronavirus COVID-19 potaknula nade u oporavak gospodarske aktivnosti u drugom najvećem svjetskom potrošaču nafte, piše turska agencija Anadolu.

Međunarodnom referentnom sirovom naftom Brent trgovalo se jutros za 79,65 USD po barelu, što je povećanje od 1,37% u odnosu na cijenu zatvaranja na prethodnoj sesiji trgovanja od 78,57 USD po barelu.

Američkom naftom West Texas Intermediate (WTI) istodobno se trgovalo za 74,84 dolara po barelu, što je rast od


Cijeli članak pročitajte na Geopolitika.news: Porasle cijene nafte uslijed naglog jačanja potražnje zbog kineskih mjera

Autor:
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.