
Rusko MVP demantiralo vijest Bijele kuće o konzultacijama sa SAD-om o Ukrajini
Posebna pozornost posvetit će se obavještajnim službama, elektroničkom ratovanju, komunikacijama. Odjeli će također uključivati stručnjake za kibernetsku sigurnost.
Međutim, planovi Washingtona da obuzda Kinu suočili su se s neočekivanim poteškoćama. Prema pukovniku Jasonu Charlandu, stručnjaku u sjedištu kopnenih snaga u Pentagonu, uporaba MDTF-a protiv Kine ima smisla samo ako se raketno oružje instalira na takozvani prvi otočni lanac, koji uključuje Filipine, Japan i Južnu Koreju. Najbliža američka vojna baza nalazi se u Guamu, dvije tisuće kilometara od obale Kine. Charland je napomenuo kako saveznici u regiji nisu željni raspoređivanja američkih udarnih sustava.
Koncept budućnosti
Amerikanci će razviti kopnene snage u nekoliko faza. Do 2022. godine značajno će “uzdrmati” obrambenu industriju i pokrenuti nekoliko desetaka programa u šest glavnih područja: hiperzvučno oružje, krstareće rakete velikog dometa, bežični sustavi upravljanja velikom brzinom, digitalno bojište, topništvo velikog dometa i MLRS, individualna oprema za vojnike. Prvi proizvodni uzorci trebale bi dobiti postrojbe do kraja 2021. godine.
Za 2023.-2025. planira se preoblikovati redovnu strukturu postrojbi i taktiku njihove uporabe u standarde operacija na više domena. Uz to, vojska će dobiti nove vojne protuzračne obrambene sustave u bliskoj zoni, kao i hiperzvučni zemaljski sustav LRHW. U razdoblju 2026.-2028. Kopnene snage će obnoviti borbena motorna
…
Cijeli članak pročitajte na Geopolitika.news: Američki preustroj uporabe kopnenih snaga, kao odgovor na nove izazove