fbpx
Foto: Goran Mehkek / CROPIX

‘MALI SLOBA’ IZLUDIO BRANITELJE! Dačić ni da se zaustavi kraj Tuđmana: ‘Mogao se pokloniti barem Srbima koji su branili RH’

Autor: Dnevno.hr/S.V.

Ponašanje potpredsjednika Vlade i ministra vanjskih poslova Republike Srbije Ivice Dačića prilikom dolaska u Zagreb i sudjelovanja na božićnom domjenku koje je organiziralo Srpsko narodno vijeće, uzrujalo je nemali broj Hrvata koji su pratili ovaj događaj.

Dačićevo ponašanje i izjave osobito su teško pale hrvatskim braniteljima, pa tako članovi Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata 91. (UHBDR91.) – nemaju lijepe riječi za Dačića kojeg nazivaju “malim Slobom”:

Teslu ni da spomene

“Tamo je održao govor, u kojem je uz ostalo rekao da je skladatelj hrvatske himne Josip Runjanin rođen u Srbiji, a on je rođen u Vinkovcima. Dakle, Runjanina se i spominjalo, ali ne i znanstvenika, genija Nikolu Teslu, koji je baš tada obilježavao 80. obljetnicu smrti, a kojeg podjednako svojataju i Srbi i Hrvati, iako bi za njim najviše trebali tugovati i ‘patiti’ Amerikanci.”


No, to čak i nije ono što je potpisnika otvorenog pisma i predsjednika ove udruge Mladena Pavkovića najviše zasmetalo.

“Samo je projurio osobnim automobilom pokraj spomenika prvom hrvatskom predsjedniku i utemeljitelju Republike
Hrvatske Franji Tuđmanu, pa se čak nije zaustavio ni kod Spomenika Domovini, a kamoli da je otišao u Vukovar, na Ovčaru, pokloniti se svim poginulim i nestalim u hrvatskom obrambenom Domovinskome ratu.”

“Mogao se pokloniti barem Srbima koji su branili Hrvatsku”

Branitelji napominju kako Dačić nije jedini strani političar koji je došao u Hrvatsku i nije zapalio ni svijeću za ljude koji su stvarali ovu državu, dok je, kažu, s druge strane posve normalno da hrvatski političari prilikom posjete nekoj zemlji –  sami traže da prvo navrate odati počast najvećim junacima zemlje koja ih ugošćuje.

“Kod nas toga običaja nema. Samo nekoliko dana nakon posjete Zagrebu, ‘Mali Sloba’ bio je nazočan u Istočnom Sarajevu na obilježavanju nekakvog neustavnog dana Republike Srpske, 9. siječnja. Kako je u Zagrebu stajao i pljeskao pokraj predsjednika Vlade RH, tako je i tamo stajao i sjedio uz – Milorada Dodika, predsjednika Republike Srpske. Prije toga, zajedno sa svojim domaćinima, kao što je red, položio je vijence i zapalio svijeće za poginule srpske vojnike, sudionike velikosrpske agresije. Ako u Zagrebu nije želio ili ga možebitno nisu zvali položiti vijenac i odati priznanje svim stradalima u državi čiji je bio gost, onda se mogao sjetiti barem nekoliko tisuća Srba koji su branili i obranili Hrvatsku. Barem radi reda.”

Autor:Dnevno.hr/S.V.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.