
Ćiro ga obožavao, a Mišo zbog njega nosi brkove: Ovaj automobil bio je ispred svog vremena
SEAT nastavlja širiti svoju ponudu električnih vozila te je tako krenula prodaja modela SEAT Tarraco e-HYBRID u Hrvatskoj.
Riječ je o plug-in hibridnoj verziji perjanice marke koja se može pohvaliti najvećom snagom od 245 KS (180 kW). No snaga nije jedino po čemu se ovaj model odlikuje. Naime, zahvaljujući paketu baterije snage 13 kWh, također može prijeći udaljenost do 49 km u potpuno električnom načinu rada.
Potencijalnim kupcima u Hrvatskoj na raspolaganju stoje 1.4 e-HYBRID DSG u Xcellence opremi s početnom cijenom već od 302.151 kn, te u FR opremi već od 315.044 kn.
SEAT Tarraco e-HYBRID omogućuje vožnju u isključivo električnom modusu, osiguravajući pri tome doseg do 49 km prema WLTP ciklusu. To ga činim odličnim za vožnju gradskim ulicama, a kada se pojavi potreba za vožnjom na dulje staze, Tarraco e-HYBRID nudi mogućnost upotrebe kombinacije elektromotora i benzinskog motora radi osiguravanja dosega od oko 730 km bez potrebe za punjenjem i dolijevanjem goriva.
Tarraco e-HYBRID uvijek se pokreće u potpuno električnom modusu ako je razina napunjenosti baterije dovoljna. Pogon prelazi u hibridni mod rada ako energetski kapacitet baterije padne ispod određene razine ili nakon što se premaši brzina od 140 km/h. U hibridnom modu vozač ima mogućnost održavanja, povećanja ili smanjenja stanja napunjenosti na definiranu razinu.
Bateriju možete napuniti za svega 3 sata i 40 minuta upotrebom punjača snage 3,6 kW ili za 5 sati upotrebom punjača snage 2,3 kW.
Da su Volkswagen koncern i društvo SEAT S.A. voljni surađivati na transformaciji infrastrukture i ekosustava industrije za električnu mobilnost dokazuje i plan ulaganja vrijedan 5 milijardi eura u e-mobilnost do 2025. godine.
Ova ambiciozna zajednička inicijativa usmjerena na budućnost ima golem potencijal u pogledu stvaranja novih radnih mjesta, pogotovo za mlade ljude. Zajednička vizija uključuje lokalnu proizvodnju malih električnih vozila u tvornici u Martorellu te lokalnu proizvodnju baterijskih ćelija i baterijskih modula.
Tom su prilikom španjolski Kralj Filip VI. i premijer Pedro Sánchez posjetili samo središte industrijskog centra u Martorellu u kojoj se proizvode automobili SEAT i CUPRA te su saznali dodatne informacije o planu ulaganja koje će poduzeće provoditi do 2025. godine.
Posjetitelji su se zatim uputili u objekt CUPRA Garage gdje su se upoznali s nekim modelima električnih vozila koje je poduzeće uvelo na tržište te plug-in hibridnim električnim modelima obitelji Leon, modelima SEAT Tarraco i CUPRA Formentor te vozilom SEAT MÓ eScooter 125, prvim električnim motociklom u povijesti poduzeća.
Ćiro ga obožavao, a Mišo zbog njega nosi brkove: Ovaj automobil bio je ispred svog vremena
Razvili su domet od 1000 kilometara, prvi automobil dolazi već iduće godine
Koristan savjet vozačima: Stakla na automobilu najjednostavnije odletite ovom metodom
Stižu ogromne promjene za vozače, Hrvati na ovo moraju posebno paziti