
HRVATI KUPILI ČAK 21 PORSCHE SAMO U SRPNJU: Ima se ‘para ko blata’, evo koji je automobil najprodavaniji
Ovaj je ljepotan prvi put prikazan 1955. godine, na Salonu automobila u Torinu.
Sredina prošlog stoljeća i dalje je jedna od najplodonosnijih razdoblja kada je riječ o atraktivno dizajniranim automobilima, a Lincoln Indianapolis iz 1955. godine, koji je djelo talijanske tvrtke Carrozzeria Boano, samo potvrđuje tu činjenicu.
Kada su automobili u pitanju, ’50-te i ’60-te godine prošlog stoljeća, i dalje su jedne od najplodnijih kada je u pitanju dizajn koji je i u današnje vrijeme još uvijek vrlo atraktivan i inspirativan.
Upravo zbog toga ovi automobili, pogotovo ako su očuvani, vrlo često na aukcijama ostvaruju vrtoglave iznose.
Ovaj je automobil baziran na Lincolnu, ima V8 motorom zapremine 5,6 litara (341 kubni inč) i 255 “konja” te automatski mjenjač sa četiri stupnja prijenosa. Prvi put je prikazan na Salonu automobila u Torinu, 1955. godine.
Dotični primjerak oštećen je u jednom požaru tijekom ’60-ih godina, a restauriran je početkom 21. stoljeća, nakon čega je na aukciji 2006. godine dostigao cijenu od nevjerojatnih 1.375.000 dolara. 2013. godine ponovo je ponuđen na jednoj aukciji, gdje je prodan po cijeni od 1.550.000 američkih dolara.
HRVATI KUPILI ČAK 21 PORSCHE SAMO U SRPNJU: Ima se ‘para ko blata’, evo koji je automobil najprodavaniji
PRODAJE SE FERRARI KOJI JE POSJEDOVAO POZNATI SPORTAŠ: Vrijedi čak 40 milijuna kuna, a jedna stvar je baš nevjerojatna
KOLEKCIONARI PRIPREMITE NOVCE: Prodaje se Ferrari F50, auto Mike Tysona
(VIDEO) RIMAC SE SKORO ‘UNEREDIO U GAĆE’: Isporučio prvu Neveru, a onda ga je kupac odlučio žestoko isprobati