
Pronašli način kako ugasiti zapaljeni električni auto: Ovo bi moglo biti dobro rješenje
Da koristimo previše mobitel u vožnji znamo, ali nije sve tako crno i opasno. Prema istraživanju provedenom prije pet godina, mobitel je tada koristilo 93, a ove godine 73 posto vozača.
Pohvalili su se time na kampanji Dan bez mobitela u prometu. I dalje je to vrlo visoka brojka koja bi mogla ugroziti i vas i ostale sudionike u prometu upozorava policija.
Upravo su mobiteli najveći uzrok nesreća u prometu, čak više i od alkohola. Prosječni vozač koristi ga tri i pol minute tijekom jednog sata vožnje.
“Prosječni vozač tijekom jednog sata vožnje na mobitelu provede 3,5 minute. Stvarnost je takva da je dovoljna jedna sekunda za izazivanje prometne nesreće. Razmislimo je li korištenje mobitela vrijedno toga.” rekao je Predsjednik Hrvatske udruge menadžera sigurnosti (UHMS) Alen Ostojić.
Prvih deset mjeseci ove godine bilježimo smanjenje broja prometnih nesreća sa stradalim osobama za gotovo 13 posto u odnosu na lani. Upozoravaju da korištenje mobitela bez ruku (dakle glasom) znatno smanjuje koncentraciju.
“Bilježimo porast broja lakše ozlijeđenih (za desetak posto) i teško ozlijeđenih osoba (za četiri posto), ali treba uzeti u obzir snažno povećanje prometa, pogotovo u vrijeme turističke sezone” izjavio je Miron Huljak iz Ravnateljstva policije.
Kazna za korištenje mobitela u vožnji je 130 eura (980 kuna).
Pronašli način kako ugasiti zapaljeni električni auto: Ovo bi moglo biti dobro rješenje
Instruktori vožnje optuženi za iživljavanje nad vozačicama: ‘Ako si slobodna mogu te izmasirati?’
Žele nove aute bez vozača: Jedan proizvođač predstavio velike planove, a postavili su i rok
Cijene rent-a-cara drastično skočile: Evo za koliko možete u Dubrovniku iznajmiti Golf na tjedan dana