
"Zlo prijeti, ponižava, zastrašuje, napada, otima, pljačka, sakati, ubija, a sve u ime 'domoljublja', 'obrane ugrožene nacije', 'vjere otaca'", upozorio je predsjednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak u osudi napada na hrvatske navijače u Novome Sadu.
Predsjednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak smatra da su napadači na hrvatske rukometne navijače prošlog tjedna u Novome Sadu bili plaćeni za napade, te je u srijedu zatražio da se istraži tko je "u eurima platio" napad na kolonu automobila s hrvatskim registarskim oznakama.
"Tko je u eurima platio da se prije nekoliko dana u Novom Sadu napadne kolona gostiju iz Hrvatske? Domaća stranka ili strana država? Ili oni što posluju bez blagajni?", upitao je Čanak u priopćenju.
Čanak tvrdi da se ne može ignorirati činjenica da se zlo nalazi na srbijanskim ulicama.
"Zlo prijeti, ponižava, zastrašuje, napada, otima, pljačka, sakati, ubija, a sve u ime 'domoljublja', 'obrane ugrožene nacije', 'vjere otaca'", upozorio je Čanak.
Hrvatski navijači proteklog utorka navečer napadnuti su nakon utakmice između Hrvatske i Francuske u Novome Sadu, zbog čega je u idućim danima za 13 osoba osumnjičenih za napad na hrvatske navijače određen pritvor u trajanju do mjesec dana te je nastavljena potraga za još dvjema osumnjičenim osobama.
Napad na hrvatske navijače rezultirao je podizanjem razine sigurnosti u povodu polufinalnog meča između Hrvatske i Srbije održanog u Beogradu u petak navečer, pa je toga dana na mjerama sigurnosti bilo angažirano više tisuća pripadnika srbijanske policije.
Latin će uređivati novi Dnevnik, koji će zasad zadržati uobičajeni termin emitiranja u 19.30 sati, iako je slavni urednik Latinice predlagao njegovo pomicanje na 19 sati. Konačnu odluku o tome donijet će nova upravljačka garnitura na HRT-u.
Na izborima u srijedu i četvrtak ovog tjedna najveći favorit je Abdel Moneim Abolfotoh, čovjek koji je izjavio da je Izrael neprijatelj Egipta i da je napad na WTC urota američke vlade.
O prof. dr. Slobodanu Langu i njegovim dobrim djelima govorili su i Branko Borković - Mladi Jastreb, admiral Davor Domazet - Lošo, prof. dr. Milan Kujundžić, Vesna Škare Ožbolt i fra Iko Skoko. Na svečanosti je Langovu pjesmu "Ranjeni Krist" pročitala glumica Kostadinka Velkovska.
Copyright © Dnevno.hr 2012.