Vijesti Kultura Marulićevi dani u Danskoj

IZLOŽBE, KONCERTI, PREDAVANJA

Marulićevi dani u Danskoj

Manifestacija, koja se održava u knjižnici humanističkog fakulteta u Kopenhagenu, obuhvaća izložbe Split u Marulićevo doba i Čudesna Hrvatska, koncertne nastupe mladoga hrvatskoga gitarista Srđana Bulata i baroknog ansambla Responsorium, te predavanja Nevena Jovanovića o životu i djelu Marka Marulića.

  • Autor: Hina|
  • |
  • Utorak, 17.01.2012 18:51

U organizaciji hrvatskoga veleposlanstva u Danskoj te uz potporu Odjela za kulturu Ministarstva vanjskih i europskih poslova i Grada Splita danas su u Kopenhagenu svečano otvoreni Dani Marka Marulića.

Manifestacija, koja se održava u knjižnici humanističkog fakulteta u Kopenhagenu, obuhvaća izložbe Split u Marulićevo doba i Čudesna Hrvatska, koncertne nastupe mladoga hrvatskoga gitarista Srđana Bulata i baroknog ansambla Responsorium, te predavanja Nevena Jovanovića o životu i djelu Marka Marulića i Zdenke Weber o hrvatskoj glazbi u doba renesanse i baroka, priopćilo je Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Kraljevini Danskoj.

Dani Marka Marulića u Danskoj plod su suradnje hrvatskoga veleposlanstva u Kopenhagenu s humanističkim fakultetima Sveučilišta u Kopenhagenu i Sveučilišta u Aarhusu, uz partnerstvo s Općinom Gladsaxe i danskim Schubertovim društvom.

Manifestacija se održava do 10. veljače.

Zadnja Promjena: Utorak, 17.01.2012 18:51
Vijesti Kultura Marulićevi dani u Danskoj
Samo registrirani korisnici mogu pisati komentare | Registracija |Prijava