Pixsell

HDZ-ove izborne liste predvode kadrovi iz vlade J. Kosor

Autor: hina

Predsjednica HDZ-a Jadranka Kosor prva je na stranačkoj listi u 5. izbornoj jedinici, dok ostala čelna mjesta na listama zauzimaju njezini najbliži suradnici u vladi i stranački veteran Vladimir Šeks, dok na listama nema bivšeg glavnog tajnika stranke Ivana Jarnjaka.

U 1. izbornoj jedinici HDZ-ovu listu predvodi Gordan Jandroković, slijede Miroslav Tuđman, Željko Reiner, Đurđica Sumrak, Željko Turk, Radovan Fuchs, Ljubica Lukačić, Stanko Gačić, Margareta Mađerić, Krešimir Gulić, Danira Bilić, Ivana Mrkonjić, Ivan Ćelić te Katarina Fuček.

Na listi za 2. izbornu jedinicu, koju prevodi Đuro Popijač, nalazi se i Davorin Mlakar, Martina Banić, Stjepan Milinković, Marijan Coner, Damir Sesvečan, Ante Zvonimir Golem, Ante Topalović, Marica Mikec, Darko Sobota, Andrija Mikulić, Marija Jungić, Stjepan Peršin i Stjepan Pavlak.

Tomislav Karamarko prvi je na listi u 3. izbornoj jednici, a iza njega su Domagoj Ivan Milošević, Sunčana Glavak, Milivoj Škvorc, Tomislav Kezelj, Vladimir Ivković, Vladimir Kurečić, Josip Horvat, Goran Kaniški, Vilmica Kapac, Mladen Križaić, Miroslav Kopjar, Nenad Horvatić te Ivančica Somođi.

Vladimir Šeks na čelnom je mjestu u 4. izbornoj jedinici, a slijede Tomislav Ivić, Josip Đakić, Josip Salapić, Tugomir Kuduz, Josip Kompanović, Tomislav Tolušić, Ante Raspudić, Krešimir Žagar, Sanja Kirin, Stjepan Viduka, Dinko Huis, Ana Ćalušić i Ivan Roštaš.

Nakon predsjednice HDZ-a Jadranke Kosor na listi u 5. izbornoj jedinici slijede Petar Čobanković, Danijel Marušić, Franjo Lucić, Tomislav Čuljak, Zvonko Milas, Nikica Stevanović, Davor Huška, Vesna Bosanac, Mato Grgić, Božo Galić, Šimo Đurđević, Davor Miličević i Ljiljana Blažević.

Ivan Šuker prvi je na listi u 6. izbornoj jedinici, a iza njega su Jasen Mesić, Ivan Šantek, predsjednica DC-a Vesna Škare Ožbolt, Dražen Bošnjaković, Boris Kunst, Ivanka Roksandić, Antun Vidaković, Dražen Barišić, Mijo Šepak, Marija Krupić, Mladen Matun, Ivica Šipuš, te Ivica Perković.

U 7. izbornoj jedinici prva je na listi Martina Dalić, a nakon nje su Davor Ivo Stier, Branko Vukelić, Andrej Plenković, Goran Marić, Tomislav Klarić, Ivan Vučić, Kunoslav Markovinović, Damir Jelić, Tomislav Masten, Žarko Udiljak, Ivan Bogović, Željko Plazonić i Nada Murganić.

Davor Božinović prevodi HDZ-ovu listu u 8. izbornoj jedinici, a slijede Josip Borić, Vesna Buterin, Marino Roce, Ivan Bubić, Hrvoje Burić, Jasna Opačak, Josip Rupčić, Stjepan Gabrić, Damir Rukavina, Graciano Švić, Rademko Rubeša, Ante Periš i Tatjana Mrkonjić.

Na listi u 9. izbornoj jedinici prvi je Božidar Kalmeta, a nakon njega idu Darko Milinović, Ante Kulušić, Ante Sanader, Branko Kutija, Milan Jurković, Nevenka Bečić iz HGS-a, Goran Pauk, Ana Lovrin, Branka Juričev-Martinčev, Ante Jerolimov, Josipa Rimac, Dinko Bošnjak i Milivoj Kurtov.

Branko Bačić prvi je na listi u 10. izbornoj jedinici, a slijede umirovljeni general Damir Krstičević, predsjednik HGS-a Željko Kerum, HDZ-ovci Dujomir Marasović, Frano Matušić i Ante Babić, HGS-ov Petroslav Sapunar, te HDZ-ovi kandidati Smiljan Mustapić, Blaženko Boban, Zlatko Ževrnja, Ivan Škaričić, Damir Mendeš, Dubravka Šuica i Danica Baričević.

Za 11. izbornu jednicu, u kojoj tri saborska zastupnika biraju hrvatski državljani bez prebivališta u Hrvatskoj, HDZ je kandidirao Iliju Filipovića, Milijana Brkića, Pericu Jelečevića, Dragu Prgometa, Ivu Miru Jovića, Mariju Rapo, Sašu Cirgeca i Josipa Bilavera.

Autor: hina

ZADNJE VIJESTI