Vijesti Crna kronika Sačekuša na benzinskoj: Pala dva dilera sa 16 kila marihuane i 5 kila eksploziva

DROGA VRIJEDNA 200.000 KUNA

Sačekuša na benzinskoj: Pala dva dilera sa 16 kila marihuane i 5 kila eksploziva

Policija je dvojicu dilera uhitila u zasjedi koju je postavila na parkiralištu benzinske postaje. Marihuanu je jedan od dilera prošvercao iz Bosne i Hercegovine. 

  • Autor: Dr. K.|
  • |
  • Srijeda, 01.02.2012 13:31

Policajci iz Odjela kriminaliteta droga PU zagrebačke  u suradnji sa Policijskim nacionalnim uredom za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta Ravnateljstva policije uhitili su i  kriminalistički istražili dvojicu dilera, M. B. (53) i Z. T. (37), za koje se sumnja da su sudjelovali u krijumčarenju većih količina marihuane iz Bosne i Hercegovine u Republiku Hrvatsku te u daljnjoj preprodaji na području Zagreba. Prilikom policijske akcije zaplijenjeno je 16 kilograma marihuane, u vrijednosti većoj od 200.000 kuna te pet kilograma eksploziva.

Kako je priopćila PU zagrebačka, policija je temeljem prethodnih saznanja organizirala 'sačekušu' za dilere na parkiralištu benzinske postaje Lukoil, na Slavonskoj aveniji. Zasjedu je policija napravila u ponedjeljak navečer upravo u vrijeme primopredaje droge. Naime, toga dana M. B. je drogu prošvercao iz BIH, preko graničnog prijelaza Slavonski Šamac, sakrivši je u tovarnom prostoru svoga priključnog vozila među staklenom ambalažom koju je vozio u jednu zagrebačku pivovaru. Na autocesti A3 na odmorištu je drogu prebacio u kabinu vozača kako bi lakše obavio primopredaju.

Kada je na parkiralištu benzinske drogu predao Z. T. obojicu je uhitila policija te zaplijenila 16 kilograma marihuane.

Daljnjom istragom policija je pretražila vikendicu na području Sesveta, koju koristi Z. T. Prilikom pretrage u kući je pronađeno pet kilograma plastičnog eksploziva za koji je utvrđeno da pripada bratu Z. T., J. T. (43) koji je zbog toga kazneno prijavljen.

Z. T. je do sada evidentiran zbog zlouporabe droga, kaznenih djela protiv života i tijela, imovine i zbog nedozvoljenog držanja oružja i eksploziva, dok 53-godišnjak nije evidentiran za počinjenje kaznenih djela na području Republike Hrvatske.

Zadnja Promjena: Srijeda, 01.02.2012 13:31
Vijesti Crna kronika Sačekuša na benzinskoj: Pala dva dilera sa 16 kila marihuane i 5 kila eksploziva
Samo registrirani korisnici mogu pisati komentare | Registracija |Prijava