(VIDEO) ODLUČILA ZADNJA MINUTA Shaqiri Švicarskoj donio pobjedu protiv Srbije na samom kraju

Kolo prije kraja Brazil i Švicarska imaju po četiri boda, treća je Srbija s tri, dok je Kostarika otpala bez bodova.

KALINJINGRAD, 22. lipnja 2018. (Hina) – U susretu 2. kola skupine E na Svjetskom nogometnom prvenstvu Švicarska je u Kalinjingradu svladala Srbiju sa 2-1 (0-1).

Srbija je povela preko Aleksandra Mitrovića u 5. minuti, no u nastavku je Švicarska preokrenula golovima Granita Xhake u 52. i Xherdana Shaqirija u 90. minuti.

Srbija je svoj agresivan ulazak u utakmicu okrunila vodećim pogotkom Mitrovića koji je u skoku na pet metara od suparničkog gola nadvisio svog čuvara Schaera i zakucao loptu u mrežu. Ipak, u nastavku je Švicarska izgledala kao bolja momčad, Xhaka je poravnao lijepim udarcem sa 20-ak metara u 52. minuti da bi u samoj završnici u kojoj su oba sastava tražila pobjednički pogodak Shaqiri u protunapadu nakon srpskog udarca iz kuta postigao iznimno važan gol za Švicarsku.

Ranije u petak je Brazil u prvoj utakmici 2. kola ove skupine golovima Coutinha (90+1) i Neymara (90+7) u sankt Peterburgu svladao Kostariku.

U 3. kolu 27. lipnja igrat će Srbija – Brazil i Švicarska – Kostarika.