commons.wikimedia.org

Marin Čilić odigrao odličan meč: Preokrenuo Verdasca i plasirao se u četvrtfinale!

Meč je trajao dva sata i 18 minuta, a najbolji hrvatski tenisač upisao je sedmu pobjedu od 12 susreta koliko je odigrao protiv Verdasca.

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP-ova turnira u Tokiju nakon što je u drugom kolu svladao španjolskog tenisača Fernanda Verdasca s 4:6, 7:5, 7:5. Meč je trajao dva sata i 18 minuta, a najbolji hrvatski tenisač upisao je sedmu pobjedu od 12 susreta koliko je odigrao protiv Verdasca.

Čilić nije najbolje krenuo u meč, propustio je dosta prilika, nije iskoristio break loptu u prvom Verdascovom servis gemu i onda još dvije u drugoj igri na servis španjolskog tenisača. Između ta dva gema izgubio je svoj servis i to je bilo dovoljno Verdascu da odnese prvi set.

Činilo se kako će Verdasco lagano svladati Čilića, ali Međugorac je ponovo pokazao zašto je jedan od najboljih. U drugom setu brekao je Verdasca za 4:2, a potom je Verdasco vratio beak na 4:3, onda su obojica držala svoj servis do vodstva 6:5 za Čilića da bi Marin na koncu u 12. gemu uspio iskoristiti drugu set loptu i poravnati rezultat.

U trećem setu Čilić je uzeo servis Verdascu na 3:1 i u svojem početnom udarcu lagano povosio na 4:1. Ipak, Španjolac se tada razmahao i iznenadio Čilića, osvojio je tri gema za redom i vratio meč u egal.

Potom je Čilić pokazao mirnoću i oduzeo servis kod svog vodstva 6:5 i time završio meč. Marina u četvrtfinalu čeka bolji iz ogleda Aregentinca Juana Monaca i Australca Jamesa Duckwortha koji se sastaju u srijedu podne.