commons.wikimedia.org

Čilić podbacio protiv Wawrinke: Švicarac je bio koncentriraniji, a Marin je odigrao loše u ključnim trenucima

Bio je ovo njihov trinaesti međusobni ogled i jedanaesta pobjeda Wawrinke, odnosno sedma uzastopna pobjeda protiv Čilića.

Prvi reket Hrvatske, Marin Čilić, izgubio je u 2. kolu skupine John McEnroe u završnom Masters turniru u Londonu. Čilić je izgubio od Švicarca Stana Wawrinke sa 7:6(3), 7:6(3). Čilić više nema izgleda za polufinale nakon što je izgubio u oba kola turnira najbolje osmorice.

Marin je dobro krenuo u meč, držao je svoj servis i čekao šansu za break, a dočekao ju je pri vodstvu od 5:4. Bila mu je to prilika za set loptu i to na drugi Wawrinkin servis, ali nije ju iskoristio. Set je na kraju otišao u trinaestu igru u kojoj je Švicarac bio volji. Prvi je stigao do mini-breaka i vodstva od 3:1. Potom je nastavio istim tempom i kod 6:2 stigao je do četiri set lopte. Čilić je spasio prvu, ali Švicarac već drugu osvaja.

Čilić je opet bolje krenuo u drugom setu i odmah na otvaranju breaknuo je Wawrinku i odmah je osvojio svoj servis za 2:o. Švicarac se probudio u četvrtoj igri i vratio je izgubljeno te poravnao rezultat na 2:2. Čilić je u sljedećem gemu imao šanse za novi break, ali Wawrinka se izvukao i poveo s 3:2. Do kraja seta obojica su držali servise pa se išlo u tie-break gdje Švicarac je opet bio bolji.

Spomenimo još kako je u Čilićevoj skupini Škot Murray slavio protiv Japanca Nishikorija s 6:7, 6:4, 6:4. Murray je u prvom kolu Čilića, a potom i Nishikorija, a u susretu posljednjeg kola Škot će igrati protiv Wawrinke, a Marin protiv Nishikorija.

Valja spomenuti kako je Francuz Gael Monflis odustao od nastupa zbog ozljede, a umjesto njega će igrati Belgijanac David Goffin. Monflis je u prva dva kola Ivan Lendl skupin upisao dva poraza i nije imao izgleda za nastavak natjecanja.

U posljednjem kolu Goffin će igrati protiv Đokovića koji je slavio u prva dva meča.