Flickr.com
Flickr.com

BORNA ĆORIĆ ISPISAO POVIJEST: Pogledajte meč loptu i veliko slavlje Hrvatske u Portlandu (VIDEO)

Maratonska tri sada igre mladog Zagrepčanina bila su potrebna za slavlje nad 26. igračem svijeta.

Hrvatska je uspjela preokrenuti gotovo neuhvatljiv zaostatak od 2:0 nakon prvoga dana zahvaljujući briljatnom mladom tenisaču Borni Ćoriću. Nakon što su Čilić i Ćorić izgubili mečeve prvoga dana u Portlandu činilo se kako će SAD lako do plasmana u nastavak natjecanja, ali dogodilo se gotovo nemoguće.

U odlučujućem meču Borna Ćorić svladao je Jacka Socka s 3:1 u setovima, u petom meču četvrtfinala i time donio Hrvatskoj treći i ujedno odlučujući bod za plasman među četiri najbolje teniske reprezentacije svijeta.

Maratonska tri sada igre mladog Zagrepčanina bila su potrebna za slavlje nad 26. igračem svijeta, a Ćorić je savladao Socka rezultatom 6:4, 3:6, 6:3, 6:4, a Hrvatsku u nastavku natjecanja, odnosno, polufinalu, očekuje Francuska na domaćem terenu u 16. i 18. rujna.

Borna je u meč krenuo odlučnije, sigurnije i što je najvažnije imao je plan. Bio je to pravi triler, što se iz samog rezultata ne bi dalo naslutiti, no, Ćorić je potisnuo nervozu i ostao je smiren i odlučan do kraja meča.

Prvi set je odradio školski i odmah napravio break, imao je priliku povećati prednost, ali nije ju iskoristio. U drugom setu bilo je isuviše napeto, nastupila je blaga nervoza i Ćorić nije iskoristio čak šest break lopti za redom na servis Amerikanca. Sock je to namirisao i slomio Ćorića s dva breaka. Imao je Ćorić šansu vratiti set, ali prokockavši pet break prilika dozvolio je Socku da set privede kraju u svoju korist.

Činilo se kako je Ćorić pao i kako se nakon takvog seta neće uspješno vratiti, no, vratio se i to kako. U treći set krenuo je kao uragan i natukao prednost od 3:0, no, Sock se brzo vratio na 3:2. Nada mu je kratko trajala jer je Ćorić još jednom pokazao svu raskoš svog talenta i ekspresno napravio break te na kraju odnio set sa 6:3.

U posljednjem setu Borna je pokazao profesionalnost, bio je smiren, koncentriran i pametno je čekao svoju šansu. U Socka kao da je ušao neki nemir, kao da se prepao te Ćorićeve smirenosti i počeo je gubiti lopte. Prvo je Borna vodio 2:0, Sock se vratio na 2:2. Kod rezultata 4:4 bilo je još neizvjesno, ali proradio je Ćorić i počeo raditi presing na Amerikanca.

Meč je uspješno priveo kraju s 6:4 i Hrvatsku odveo u polufinale Davis kupa.