Wikimedia Commons

Real Betis u gostima šokirao Real Madrid

Autor: Hina, AKK

Pogodak odluke zabio je Arnaldo Sanabria u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Luka Modrić je za 'Kraljevski klub' igrao do 72. minute, dok je Mateo Kovačić izvan stroja zbog ozljede

Nogometaši Real Betisa priredili su veliko iznenađenje pobijedivši na Santiago Bernabeu Real Madrid 1-0.

Pogodak odluke zabio je Arnaldo Sanabria u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Luka Modrić je za ‘Kraljevski klub’ igrao do 72. minute, dok je Mateo Kovačić izvan stroja zbog ozljede.

Aktualni europski i španjolski prvak je dominirao cijeli susret, ali nije uspio slomiti gostujuću obranu. Junak utakmice bio je Betisov vratar Adan koji imao nekoliko fantastičnih obrana. Posebno se istaknuo u 73. minuti kada je sjajan udarac Garetha Balea petom skrenuo u vratnicu.

Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez golova Betis je nakon brze kontre stigao do pobjede. Antonio Barragan je sjajno uposlio Sanabriju koji je udarcem glavom matirao Keilora Navasa.

Bila je to prva Betisova pobjeda u zadnjih devet međusobnih susreta, a posljednju pobjedu na Santiago Bernabeu momčad iz Seville je ostvarila u listopadu 1998. također rezultatom 1-0.

Zanimljivo, bila je ovo već treća domaća utakmica Reala ove sezone u prvenstvu bez pobjede nakon remija protiv Valencije (2-2) i Levantea (1-1).

Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Athletic Bilbao 2-1 nakon što su domaćini u 41. minuti kod rezultata 0-0 promašili kazneni udarac. Pucao je Aritz Aduriz, ali je Slovenac Jan Oblak fantastično reagirao obranivši njegov udarac.

U nastavku susreta Atletico je poveo 2-0 golovim Angela Corree (55) i Yannicka Carrasca (73), a u sudačkoj nadoknadi smanjio je Raul Garcia (90+2). Šime Vrsaljko nije nastupio za goste iz Madrida.

Nakon ovog kola Barcelona ima velikih sedam bodova prednosti pred Relom koji je pao na sedmo mjesto. Barca vodi sa 15 bodova, Sevilla ima 13, a Atletico Madrid 11. Real je sakupio osam bodova.

REZULTATI

Real Madrid - Real Betis  0-1 (Sanabria 90+4)
Sevilla - Las Palmas      1-0 (Jesus Navas 83)
Deportivo Coruna - Alaves 1-0 (Lusinho 45+2)
Athletic B. - Atletico M- 1-2 (Garcia 90+2 / Correa 55, Carrasco 73)
Leganes - Girona          0-0

U utorak:
Barcelona - Eibar         6-1 (Messi 21-11m,59,62,87, Paulinho 38, Denis Suarez 53 / Enrich 57)
Valencia - Malaga         5-0 (Mina 17, Zaza 54,60,63, Rodrigo 86)