screenshot
screenshot

Senzacija u Riju: Čak četiri paraolimpijca tračala brže od prvaka s Olimpijskih igara

Podsjetimo, Amerikanac Matthew Centrowiz istrčao je na Olimpijskim igrama na 1500 metara vrijeme od 3:50.

Alžirac Fouad Baka istrčao je u nedjelju na utrci na 1500 metara na Paraolimpijskim igrama u Riju utrku u vremenu od 3:49.84, a da je to vrijeme kojim slučajem imao na Olimpijskim igrama, osvojio bi zlatnu medalju. No, to nije sve, Alžirac utrku nije završio na prvom mjestu, već na četvrtom!

Podsjetimo, Amerikanac Matthew Centrowiz istrčao je na Olimpijskim igrama na 1500 metara vrijeme od 3:50, a ta je utrka bila toliko spora da bi sva četiri paraoplimpijca sa svojim vremenima osvojila zlato.

Ipak Alžircima nije tako loše završilo, brat Fouada Bakua, Abdellatif slavio je u utrci na 1500 metara i postavio novi svjetski rekord od 3:48.29 ispred Etiopljanina Tamirua Demissea (3:48.59) i Kenijca Henryja Kirwe (3:49.59).