Rukometaši se oprostili od OI: Poljska servirala osvetu na najgori mogući način

Prije nešto više od pola godine Hrvatska je samljela Poljsku u četvrtfinalu Europskog prvenstva i to na njihovom terenu. Tada je Hrvatska slavila s nevjerojatnih 37:23, ali Poljska je očito zapamtila dobro taj poraz i osvetila ga baš u četvrtfinalu na Olimpijskim igrama.

Hrvatski rukometaši oprostili su se od Olimpijskih igara u četvrtfinalu porazom od Poljske 30:27. Nažalost jedna od najvećih uzdanica hrvatskog sporta na Igrama, neće doći do novog olimpijskog odličja nakon zlata iz Atlante i Atene i bronce iz Londona, a Poljaci će sreću tražiti u petak protiv Danaca, dok drugi polufinalni par čine Francuzi i Nijemci.

Već se na početku utakmice s Poljskom vidjelo kako će rezultat biti tijesan. Sve do 18. minute igralo se gol za gol, a tek je tada Duvnjak iz kontre prvi puta doveo Hrvatsku u vodstvo od 11:9. No, sreća nije dugo trajala jer su hrvatski napadi bili nevjerojatno neefikasni, a to je probudilo Poljake koji su tada izveli seriju od 6:0 i digli se na 15:11. Na poluvrijeme se otišlo s 18:14, Čupić je smanjio, a Duvnjakov pokušaj za 18:15, sekundu prije kraja, spriječila je vratnica.

U nastavku još veći horor. Poljaci su se opet odlijepili na šest razlike, sada je već bilo 20:14, a svima je pao mrak na oči kada je Horvat pri tom rezultatu promašio sedmerac. No, ‘Kauboji’ se nakratko bude i ulaze u seriju od 4:0, nanizali su se Kopljar, Duvnjak, Slišković i Štrlek, a Stevanović je s tri obrane donio malo samopouzdanja momčadi.

Ipak, Poljska nije dozvolila preokret, a Karol Jurecki bio je tada njihov čovjek odluke, ali se Hrvatska nevjerojatno približila i to na 25:25 četiri minute prije kraja. I eto nove nesreće, Stepančić i Gojun zaradili su isključenja zbog grubih prekršaja, a Poljaci su to dobro iskoristili i vratili se na konačnih 30:27.

Kod Hrvatske najefikasniji su bili Luka Stepančić i Ivan Čupić sa sedam golova, a kod Poljaka to je bio Bielecki s 12 golova, te vratar Wyazomirski s 15 obrana.