KAKVA JE TO BILA POBJEDA: PPD Zagreb preokrenuo moćni Lowen!

Pobjeda nad Lowenom bila je vjerojatno ključna u borbi za plasman u osminu finala jer da su Zagrebaši izgubili još jedan susret izgledi za prolaz dalje bili bi gotovo pa nikakvi.

U devetom kolu skupine B rukometne Lige prvaka, PPD Zagreb je spektakularnim preokretom slavio protiv Rhein-Neckar Lowena s 25:21 i upisao drugu pobjedu u skupini. Do sada su Zagrebaši slavili tek jednom, u petom kolu protiv vodeće momčadi skupine, Vardara, s 28:27.

Prvo poluvrijeme nije bilo dobro i činilo se već nakon prvih pola sata igre kako će to biti još jedan poraz, Lowen je imao pet pogodaka razlike. No, u nastavku je momčad Silvija Ivandije odigrala neku drugu utakmicu. PPD Zagreb je u nastavku slavio s 15:6 i tako nadoknadio golem zaostatak. Konačan rezultat bio je 25:21.

PPD Zagreb do pobjede su vodili Igor Vori s pet golova, te Lovro Jotić, Luka Šebetić, Zlatko Horvat i Josip Valčić sa po tri pogotka. Valja istaknuti kako je u nastavku susreta sjajan bio i vratar Skok s deset obrana. Kod njemačke momčadi najefikasniji su bili Dejan Manaskov s pet golova i Mads Larsen s četiri gola.