Hrvatska slavila protiv Crne Gore: Luka Bukić u posljednjim sekundama donio pobjedu Barakudama

Kroz cijeli susret Hrvatska je vodila, a u nekoliko slučajeva mogli su prelomiti i odlijepiti se, ali loša realizacija i niz neiskorištenih napada zamalo su Barakude stajali pobjede.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija stigla je do druge, vrijedne, pobjede na Olipmijskim igrama u Rio de Janeiru. U drugom kolu skupine B pobijedila je Crnu Goru s 8:7, a slavlje je stiglo tek nekoliko sekundi prije kraja utakmice.

Kroz cijeli susret Hrvatska je vodila, a u nekoliko slučajeva mogli su prelomiti i odlijepiti se, ali loša realizacija i niz neiskorištenih napada zamalo su Barakude stajali pobjede. Na svu sreću obrana je bila pribrana, a genijalni vratar Josip Pavić skupio je čak 12 obrana.

Isprva je Hrvatska sjajno krenula, prvo su vodili 1:0 potom 2:1, a potom je Crna Gora okrenula na 3:2, pak do kraja druge četvrtine Sukno i Burić vratili su Barakudama prednost. U trećem dijelu Hrvatska je stvorila odličnu prednost od 5:3, ali Crna Gora se nije predavala i uslijedio je povratak preko Janovića i Ivoića na 5:5.

U posljednjoj četvrtini kod rezultata 7:6 Hrvatska nije iskoristila dvije čiste prilike, a to je naplatio Janović vrativši utakmicu u egal, odnosno, na 7:7. Pravi triler se odvijao u posljednjoj minuti utakmice kada je Crna Gora loše iskoristila prednost igrača više, a u posljednjem napadu Luka Bukić zabija, nakon fantastične akcije, za konačnih 8:7 za Hrvatsku.

Luka Bukić, Luka Lončar i Sandro Sukno zabili su po dva pogotka, a osim njih zabijali su još i Damir Burić i Maro Joković. Kod Crnogoraca najefikasniji su bili Darko Brguljan i Mladen Janović s po dva pogotka.

Na ljestvici skupine B vode Hrvatska i Italija s četiri boda, slijede Španjolska i Crna Gora s dva, a na začelju su Francuska i SAD bez bodova.
U trećem kolu Barakude igraju protiv Španjolaca, Crna Gora s Talijanima, a SAD s Francuskoj.