Hrvatska pregazila Rudićev Brazil, Tucak poručio: ‘Hvala svima koji su nas pljuvali’

Hrvatska je u potpunosti nadigrala Rudićev Brazil nakon poprilično neobične utakmice s Francuskom kojom je Hrvatska izbjegla Srbe i 'namjestila' si kao što se moglo vidjeti znatno lakšeg protivnika.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uvjerljivom je pobjedom protiv domaćina osigurala plasman u polufinale Olimpijskih igara u Rio de Janeiru. Tucakova momčad svladala je Brazil s impresivnih 10:6 i tako stigla na sam korak do medalje.

U polufinalu ‘Barakude’ će igrati protiv ljutog rivala Crne Gore, koja je svladala Mađarsku nakon jedanaesteraca 13:11. Utakmica je na rasporedu u četvrtak u 22 sata.

Hrvatska je u potpunosti nadigrala Rudićev Brazil nakon poprilično neobične utakmice s Francuskom kojom je Hrvatska izbjegla Srbe i ‘namjestila’ si kao što se moglo vidjeti znatno lakšeg protivnika.

Odmah valja istaknuti kako je apsolutni igrač utakmice bio vratar Marko Bijač koji je skupio impresivnih 15 obrana, a skinuo je čak dva peterca Brazilu.

Nakon prve četvrtine Hrvatska je imala 3:2, iako je trebalo biti puno više. No, već do poluvremena Hrvatska je natukla rezultat do 7:3. Bijač je sve skidao, a Garcija i Joković bili su precizni.

No, blagi pad dogodio se u trećoj četvrtini. Brazilci su golovima iz peterca stiglni na minus dva, ali opet je iskočio maestralni Bijač koji je uspješno odbijao sve napade Rudićevih odabranika. Isto tako Garcia i Joković još su zabijali i podebljali vodstvo tako da je Tucak mogao mirno privesti utakmicu kraju.

Nakon utakmice izbornik Ivica Tucak bio je i više nego raspoložen za komentiranje.

“Odigrali smo odličnu utakmicu od početka do kraja, sa srcem i hrabro kako smo se dogovorili. Mi smo ti koje se pita i mi smo kvaliteniji, mogli smo to ranije odraditi. Bitno da je ekipa ostala pribrana, reagirali smo kako treba, obrana je bila izvrsna na čelu sa Bijačem koji je, malo reći, fantastičan”, kazao je Tucak.

Burić je zaradio isključenje zbog udaranja i neće ga biti sljedeću utakmicu, može li Hrvatska bez njega?

“To su odluke na koje ne možemo utjecati, ali vjerujem da možemo i bez njega”, kaže Tucak.

Hrvatska je već svladala Crnu Goru, ali ambijent polufinala sigurno će dati elana objema reprezentacijama.

“Dobro ih znamo, pogotovo ja. Trenirao sam više od pola reprezentacije tri godine, iznenaditi nas neće ničim, pripremit ćemo se na tešku i rovovsku bitku. Ja sam optimist”, kaže izbornik.

Uoči utakmice dosta se kritiziralo odluku da se odmaraju igrači u posljednjoj utakmici skupine s Francuskom, a Tucak sada odgovara poprilično žestoko.

“Nadam se da će svi biti spremni, moram zahvaliti onima koji su nas pljuvali na ružan način o kalkulacijama. Mi smo sebe doveli u poziciju da možemo odmoriti neke igrače. Ta pljuvanja dala su nam dodatnu snagu, nadam se da imamo snage to preskočiti Crnu Goru i ući u finale”, završio je.