Čudesna utakmica Zagreba, iščupali golem zaostatak, Stevanović izluđivao obranama!

Vardar je u Zagreb stigao sa sto postotnim učinkom iz prva četiri kola, dok je Zagreb s novim trenerom Silvijem Ivandijom tražio svoje prve bodove.

Rukometaši Zagreba pobijedili su Vardar s 28:27 u petom kolu Lige prvaka! Zagrebaši su nakon prvog poluvremena gubili pet razlike, a rezultat su uspjeli stići u samoj završnici. Vardar je na kraju dosta promašivao, ali apsolutni junak utakmice bio je vratar Zagreba Ivan Stevanović.

Vardar je u Zagreb stigao sa sto postotnim učinkom iz prva četiri kola, dok je Zagreb s novim trenerom Silvijem Ivandijom tražio svoje prve bodove. Zagreb je kroz cijelo prvo poluvrijeme držao priključak, ali je u posljednje tri minute makedonska momčad malo dodala gas i napravila prednost od pet golova.

U nastavku je Zagreb bio puno bolja momčad, obrana je djelovala kompaktno, staloženo i koncentrirano, a Stevanović je skidao nemoguće i skupio je 17 obrana.

Zagreb je polako stizao Vardar i pet minuta prije kraja poravnali su rezultat, a već u sljedećem napadu preokrenuli su utakmicu u svoju korist. Završnica je bila pravi triler, u zadnju minutu ušli su s vodstvom od 28:27, a onda je Vardar imao dvije odlične prilike, ali nije ih realizirao. Jednom su gađali vratnicu, a jednom je skinuo Stevanović.

U momčadi Zagreba najefikasniji je bio Dobrivoje Marković sa šest zgoditaka, nakon njega je Stipe Mandalinić s pet, potom Zlatko Horvat i Luka Šebetić sa četiri. Kod gostiju najviše je zabio Dušebajev, pet puta je tresao mrežu, potom Čupić s četiri i Luka Cindrić s tri gola.