sco.wikipedia.org

Čilić prošao prvo kolo: Nakon lošeg prvog seta, pomeo brazilskog tenisača u trećem

Marin Čilić, trenutno deveti igrač svijeta, bio je bolji od Brazilca Rogerija Dutra Silve sa 6:4, 7:5, 6:1, a meč je završio nakon dva sata igre.

Hrvatski tenisač, Marin Čilić, uspješno je otvorio svoj nastup na US Openu, Grand Slam turniru koji je osvojio prije dvije godine. Čilić, trenutno deveti igrač svijeta, bio je bolji od Brazilca Rogerija Dutra Silve sa 6:4, 7:5, 6:1, a meč je završio nakon dva sata igre.

Prošlogodišnji polufinalist ovog turnira, Čilić, loše je otvorio meč. Odmah na početku, već u prvom gemu, izgubio je servis. Kod rezultata 1:3 za Silvu, Brazilac je zamalo opet napravio break, ali Čilić se pribrao i počeo s puno boljom igrom. Spasio je break i u sljedećem gemu vratio je izgubljeni servis te na koncu pri rezultatu 5:4 osigurao još jedan i završio set sa 6:4.

Početkom drugog seta Čilić je opet oduzeo servis Silvi, ali Brazilac mu je vratio u petom gemu. Na koncu je Marin u 12. gemu drugog seta uspio ponovo oduzeti servis Silvi i time je izbjegao ‘tie-break’ te na koncu poveo s 2:0 u setovima.

Brazilac se tu očito silno potrošio, a Marin je dobio krila tako da je treći set izgledao kao dječja igrica za Čilića. Marin je u trećem setu nakon svega 15 minuta imao vodstvo od 5:0, meč je mirno priveo kraju i završio treći set s 6:1.

U drugom kolu Čilić je igrati protiv Ukrajinca Sergija Stahovskija.