vaterpolo

‘BARAKUDE’ U FINALU: Pala je Crna Gora, a sada idemo po zlato!

Reprezentacija je u utakmicu ušla bez Damira Burića koji je isključen protiv Brazila, ali bila je itekako osnažena 'hobotnicom' Markom Bijačem koji je i danas izluđivao protivnike nemogućim obranama

Hrvatski vaterpolisti slavili su u polufinalu Olimpijskih igara u Rio de Janeriu protiv Crne Gore rezultatom 12:8. Bila je ovo vjerojatno najbolja utakmica ‘Barakuda’ na olimpijskom turniru u Riju, ali nadamo se i najbolja jer još slijedi borba za zlato protiv Srbije ili Italija. Moćne ‘Barakude’ izborile su, neobično lagano, finale i sada će imati priliku braniti zlatno odličje iz Londona.

Reprezentacija je u utakmicu ušla bez Damira Burića koji je isključen protiv Brazila, ali bila je itekako osnažena ‘hobotnicom’ Markom Bijačem koji je i danas izluđivao protivnike nemogućim obranama, baš kao što je to činio protiv Brazila u četvrtfinalu.

Hrvatska je krenula izvanredno, prvi napad i Šetka je odmah zabio iz kuta za vodstvo. Crna Gora se mučila s realizacijom, a ‘Barakudama je sve ulazilo. Krenuli su pljuštati golovi. Prvo je Bušlje matirao Šepanovića, a onda je i Lončar zabio za 3:0. No, Crna Gora se pribrala i krenula uzvraćati. Zabio je Ivović, a potom i Dr. Brguljan, da bi na 3:3 vratio Da. Brguljan. Na koncu Bušlje diže na 4:3 na odličnu asistenciju Petkovića.

U drugoj četvrtini tek na isteku četvrte minute pada prvi gol. Ivović gađa za poravnanje rezultata. ‘Barakude’ u prednost vraća Garcia, a onda Brguljan već u sljedećem napadu vraća u egal. Sukno bombom iz daljine vraća vodstvo i na kraju, nakon serije neiskorištenih napada Crnogoraca, Macan diže na plus dva.

U trećem dijelu bilo je relativno mirno, Luka Lončar diže na plus tri, a Ivović na kraju smanjuje minus dva. Imali su Crnogroci priliku za minus jedan, ali tu je bio Bijač.

Posljednja četvrtina krenula je pogotokom Bušlje, opalio je iz daljine i digao Hrvatsku na plus tri. Nažalost, Da. Brguljan već u novom napadu vraća Crnu Goru u život. I tu je krenula rapsodija. Šetka je prvo lobao Ščepanovića, Jović s druge strane zabija za svoju momčad, a potom u sljedećem napadu Šetka zabija za nedostižnih plus tri. Na koncu je još i Bušlje potvrdio pobjedu i projektilom raznio vrata Ščepanovića za plus četiri.