Osijek sjajnim preokretom do bodova protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj

Autor: Hina, AKK

U uzbudljivoj utakmici u Zagrebu nogometaši Osijeka su, unatoč tome što su igrali u pričuvnom sastavu zbog susreta Europske lige s Austrijom u četvrtak, uspjeli preokretom pobijediti Lokomotivu s 3-2.

U susretu 5. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Osijeka svladali Lokomotivu s 3-2 (1-2) i došli na treće mjesto ljestvice.

Lokomotiva je povela preko Marija Muse (15) , a poravnao je udarcem glavom Domagoj Pušić u 25. minuti. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Luka Capan glavom opet dovodi domaćina u vodstvo, da bi Osijek ponovno izjednačio iz vrlo dvojbenog kaznenog udarca kojeg je u 79. minuti realizirao Antonio Perošević. U 85. minuti nakon udarca s kuta Gabrijel Boban donosi pobjedu Osječanima, koji su, uz Dinamo, jedina neporažena momčad lige.

Osijek je pobjedom skočio na treće mjesto s 9 bodova, koliko imaju i Rijeka i Slaven Belupo, dok je Lokomotiva sedam s četiri boda.

Autor:Hina, AKK