Flickr
Flickr

‘Zakleti neprijatelji’ Mourinho i Wenger remizirali – 1-1!

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Tijekom dvoboja United je ostavio bolji dojam, vodio golom Mate iz 68. minute da bi Arsenal izjednačio u 90. minuti pogotkom Girouda.

U derbi utakmici 12. kola Premier lige Manchester Unite i Arsenal su igrali bez pobjednika 1-1 (1-0). Tijekom dvoboja United je ostavio bolji dojam, vodio golom Mate iz 68. minute da bi Arsenal izjednačio u 90. minuti pogotkom Girouda.

Na početku utakmice “zakleti neprijatelji”, trener Uniteda Mourinho i Arsenala Wenger prigodom rukovanja nisu se ni pogledali, obojica su s pruženim rukama gledali negdje u stranu. U prvome dijelu United je imao više loptu u nogama, no linije Arsenala su bile dobre, teđško se dolazilo u šansu.

U 37. minuti navijači i igrači Uniteda tražili su jedanaesterac nakon pada Mate u kaznenom prostoru Uniteda, dojam jest da je sudac donio dobru odluku, Matin pad nij ebio uzrokovan prekršajem.

U drugom poluvremenu United je još i pojačao ritam. U 68. minuti inicijativa i napor Uniteda urodio je plodom. Hererra je ubacio loptu nakon prodora na sam vrh kaznenog prostora, tu ju je sačekao Mata koji je bio precizan, napose smiren. Bila je to izvrsna akcija domaće momčadi koja nije stvarala puno prigoda, ali je bila bolja. I zasluženo povela.

Iako je United uistinu zaslužio pobjedu do nje nije stigao. U 90. minuti Arsenal je na sveopće iznenađenje izjednačio. Giroud je najviše skočio u jednoj gužvi pred kaznenim prostorom, poslije asistencije Chambrlaina, De Gea je bio nemoćan…