west-ham-slavlje

West Ham u sudačkoj nadoknadi izvukao bodove, Leicester se vratio u ubojitu formu (VIDEO)

Bilićevi Čekičari svladali su Sunderland s minimalnih 1:o, nakon što su u prošlom kolu istim rezultatom svladali Crysrtal Palace.

U 13. kolu Premiershipa, West Ham je stigao do druge pobjede u nizu poslije crnog niza od četiri poraza i jednog remija. Bilićevi Čekičari svladali su Sunderland s minimalnih 1:o, nakon što su u prošlom kolu istim rezultatom svladali Crysrtal Palace. Kupio si je Bilić malo mira ovom teško izborenom pobjedom.

Čekičari su ovom pobjedom stigli do niza od sedam utakmica bez poraza protiv Sunderlanda. Bolje su otvorili domaćini, Dimitri Payet ukrao je loptu u 11. minuti i predribljao dvojicu, ali njegov šut blokirao je Jordan Pickford. Payet je ponovo prijetio u 27. minuti s nekih 20-ak metara, ali pogodio je lijevu stativu.

Gosti su na početku dugog poluvremena žestoko uzvratili preko Jermaina Defoea, pucao je s ruba kaznenog prostora, ali Adrian je sjajno branio. Obiang je potom u 75. minuti zaljuljao obranu Sunderlanda, izašao je sam pred vratara, prešao je i njega, ali onda je pucao pored gola. Sve je vodilo k tome da će utakmica završiti bez golova, ali onda je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade branič Winston Reid pogodio s ruba šesnaesterca za 1:0. Uh, kakvo je to slavlje bilo…

Arsenal – Middlesbrough 0:0

Leicester – Crystal Palace 3:1

Leicester je na svojem terenu slavio s 3:1 i time je prolongirao formu koju gaji u Ligi prvaka. Prvi je prijetio Benteke u 13. minuti zamalo donio vodstvo gostima, ali vratar Schmeichel je sjajno obranio. Okazaki je u 36. minuti promašio izvrsnu priliku, gađao je malo iznad prečke. Slimani je potom u 42. minuti dao loptu za Musu koji s ruba šesnaeterca zavija za 1:0.

U nastavku utakmice Okazaki je u 63. minuti naletava na odbijanac i zakucava za 2:0. Na koncu je Fuchs u 80. minuti zabio za 3:0, a Cabaye pet minuta kasnije smanjuje na 3:1.

Swansea – Watford 0:0

Burnley – Everton 2:1

Burnley je poveo u 39. minuti preko Sama Vokesa koji je naletio na jednu odbijenu loptu, a izjednačenje je donio Yannick Bolasie nakon solo prodora u 58. minuti. Na koncu je za slavlje domaćina zabio Scott Arfield u 90. minuti susreta.

Hull – Stoke 0:2

Stokeu je pobjedu donio Xherdan Shaqiri golovima u 26. i 50. minuti utakmice.

Bournemouth – Tottenham 0:0

Liverpool – WBA 2:1

Liverpool je na svojem Anfieldu slavio s 2:1, poveli su već nakon 20 minuta igre, zabio je Sadio Mane na asistenciju Firmina. Coutinho je povisio u 35. minuti preko Coutinha, a asistirao je strijelac prvog gola, Mane, koji je bio jedan od najboljih na terenu. Gosti su uspjeli smanjiti tek u drugom dijelu u 81. minuti, a zabio je McAuley.