(VIDEO) KATALONCI MOGU SAMO GLEDATI: Stigla je službena potvrda – Real je u ključnoj utakmici za naslov imao sudačku pomoć!

Autor: Bruno Herljević

Barceloni je trebao kiks Reala, a on se baš mogao dogoditi u Vigu, ali utakmica je završila 4:1 u korist madridske momčadi. Možda se isprva čini kako je to bila uvjerljiva pobjeda Reala, ali da nije bilo isključenja u 62. minuti pitanje je bi li Real na koncu i pobijedio.

Utakmica Celte i Real Madrida, koja je bila odgođena zbog nevremena u prvom dijelu sezone, odigrala se u samoj završnici sezone i pokazalo se kako je baš ta utakmica na Balaidosu možda i odlučujuća u utrci za naslov prvaka Španjolske.

Naime, Ramos je kod rezultata 2:0 napravio prekršaj na Aspasu u svojem kaznenom prostoru, a glavni sudac Martinez Munuera umjesto da pokaže na bijelu točku, daje žuti karton Aspasu za simuliranje. Kako je to Aspasu bio drugi žuti, mogao se otpraviti u svlačionicu. Aspas je prvo ime svojeg kluba i veliki je hendikep što su do kraja morali igrati bez njega.

Nakon žalbe Celte na tu odluku suca, sastala se komisija Španjolskog nogometnog saveza koja je zaključila kako ipak nije bilo simuliranja te poništila taj žuti karton. Aspas će smjeti igrati u zadnjem kolu protiv Real Sociedada, ali slaba je to utjeha za Celtu, a još slabija za Barcelonu…