FACEBOOK
FACEBOOK

(VIDEO) Bez Hrvata ne može! Brozović zabio prekrasan gol, Kalinić poentirao na asistenciju Badelja

Brozović je golijadu na San Siru otvorio već u trećoj minuti prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora...

U 14. kolu Serie A, Hrvatski nogometni reprezentativci Nikola Kalinić i Marcelo Brozović bili su strijelci u međusobnom ogledu Intera i Fiorentine. Brozovićev Inter na kraju je ipak slavio uvjerljivom pobjedom 4:2, a bila je to utakmica prepuna sjajnih golova.

Brozović je golijadu na San Siru otvorio već u trećoj minuti prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora, a već u devetoj minuti bilo je 2:0 za ‘Nerazzurre’. Perišić je probio po lijevom boku, a njegov centaršut nakratko odbija vratar Viola, Tatarusanu, ali odbija loptu na nogu Candreve koji zakucava za 2:0. U 19. minuti Icardi se pobrinuo za možda i najljepši gol na utakmici primio je loptu na kojih 25 metara od gola, prodao je lažnjak koji lomi gležnjeve braniču Fiorentine i potom bez problema matirao Rumunja na vratima Viola.

Samo minutu kasnije Perišić je mogao zabiti novi gol za Inter, ali bio je neprecizan. Fiorentina je uspjela do poluvremena smanjiti, zabio je Nikola Kalinić, asistenciju mu je servirao Milan Badelj, bila je to lopta s očima hrvatskog veznjaka i pravi ‘killerski’ pogodak napadača Kalinića. No, Fiorentina je do poluvremena također ostala vez igrača, Rodriguez je dobio crveni karton.

Ipak u nastavku Fiorentina je prva uspjela zabiti, strijelac je bio Iličić u 62′ i čak su bili opasnija momčad u jednom periodu. U 66. minuti Perišić gađa vratnicu, a u samom finišu utakmice Ivan je ponovio sličnu akciju kao kod drugog gola, šutirao je s prema vratima Tatarusanua, a ovaj baš voli odbijati lopte u noge protivnika, ovoga puta to je bio Icardi koji nije imao problema s realizacijom. Završilo je 4:2 za Inter, a ovom pobjedom preskočili su Fiorentinu i sada su osmi sa 21 bodom, dok su Viole devete s 20 i utakmicom manje.

Sassuolo je pak bio ‘crna mačka’ za Napoli koji je prosuo bodove kod kuće. U grotlu San Paola, domaćin je poveo preko Insignea u 42. minuti, a bod gostima donosi Defrel u 82. minuti. Imao je Napoli dosta prilika, ali realizacija je izostala. Spomenimo kako je Ivan Strinić odigrao cijelu utakmicu za Napoli, a Marko Rog je sve pratio s klupe. Napoli je sada na sedmom mjestu s 25 bodova.