U pobjedi Intera protiv zadnjega Perišića pred kraj zamijenio Brozović

Autor: AKK, Hina

Inter nije ipak kiksao. Slutilo je, ali nije… . U utakmici 26. kola talijanske Serie A nogometaši Intera su na San Siru svladali posljednjeplasirani Benevento sa 2-0 (0-0), ali su se prilično namučili kako bi došli do 14. ovosezonske prvenstvene pobjede.

Sve do 66. minute Benevento je prilično čvrsto držao bod u džepu, a imao čak i prilike za pogodak te jednu vrlo dvojbenu situaciju u 64. minuti, u kojoj je sudac Luca Pairetto propustio dosuditi kazneni udarac za gostujuću momčad, nakon što je Ranocchia srušio Cataldija.

Samo dvije minute poslije Inter je došao do vodstva pogotkom Milana Škriniara, koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja iz kuta. U 69. minuti Ranocchia je na ubačaj Cancela odlično reagirao i glavom u padu pogodio za konačnih 2-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je u početnoj postavi Intera te igrao do 81. minute, kad ga je zamijenio Marcelo Brozović.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Bologna je na svom terenu svladala Genou sa 2-0, a pogotke su postigli Destro (49) i Falletti (72).

Vodeći Napoli ima 66 bodova, jedan više od Juventusa. Inter je privremeno zajeo na treće mjesto sa 51 bodom. Četvrta Roma ima 50 bodova i utakmicu manje od Intera, baš kao i petoplasirani Lazio koji ima 49 bodova. Na začelju su SPAL sa 17, Verona sa 16 i Benevento sa 10 bodova.

U nedjelju je na rasporedu sedam od preostalih osam utakmica 26. kola, a najzanimljivije bi trebalo biti u okršaju Rome i Milana na rimskom Olimpicu od 20.45 sati.