Facebook: KK Cedevita

TRILER DO POSLJEDNJEG TRENUTKA: Cedevita došla do prve pobjede u Eurokupu i to sekundu prije kraja (VIDEO)

Cedevita više nije posljednja na ljestvici, s petog mjesta došla je na treće i sada ima četiri boda kao i Gran Canaria koja ima utakmicu manje.

Košarkaši Cedevite slavili su u trećem kolu Eurokupa u Skopju protiv MZT-a s 89:85. Kao što rezultat pokazuje bila je to izuzetno napeta utakmica, a ujedno i prva pobjeda Cedevite ove sezone u tom natjecanju.

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu u kojem su u jednom trenutku vodili i s 12 koševa viška, ali Cedevita se u nastavku probudila i uspjela nadoknaditi zaostatak. Pred kraj susreta igrao se pravi triler, a Mršićeva momčad uspjela je osigurati pobjedu.

Čovjek koji je donio prevagu bio je Cedevitin Amerikanac, Pierre Jackson koji je pogodio slobodna bacanja sekundu i pol prije kraja nakon što je Krušlin skokom u napadu omogućio Cedeviti posjed lopte pri vodstvu od 87:85.

Jackosonu je ovo bio drugi nastup za Cedevitu, a utakmicu je okončak s 29 koševa, sedam asistencija i šest skokova. Krušlin je takođe bio sjajan, ubacio je 14 poena, dok je Arapović dodao 13. Kod domaćina je najefikasniji bio Daniel Clark s 23 koša i osam skokova.

Cedevita više nije posljednja na ljestvici, s petog mjesta došla je na treće i sada ima četiri boda kao i Gran Canaria koja ima utakmicu manje. Sljedeća utakmica Eurokupa na rasporedu je 9. studenoga, a Cedevita će u Domu sportova dočekati Novogord.