dzeko

Švicarska slomila prvaka Europe, Francuzi i Mađari se osramotili, Džeko potezom zaradio ovacije (VIDEO)

Poraz Portugala možda i nije tako nevjerojatan, ali iznenađujuće je to što je Švicarska dosta glatko došla do pobjede. Neočekivan je bio nastup Mađarske koja je odigrala s Farskim Otocima tek 0:0. BiH je stigla do uvjerljive pobjede protiv Estonije, a zabijala su čak četvorica igrača.

Hrvatska nogometna reprezentacija nije jedina koja je priredila svojim navijačima neugodno iznenađenje. Europski vice prvaci odigrali su mršavih 0:0 u Bjelorusiji, a prvak Europe, Portugal, bez Cristiana Ronalda pretrpio je poraz od Švicaraca. Poraz Portugala možda i nije tako nevjerojatan, ali iznenađujuće je to što je Švicarska dosta glatko došla do pobjede. Neočekivan je bio nastup Mađarske koja je odigrala s Farskim Otocima tek 0:0. BiH je stigla do uvjerljive pobjede protiv Estonije, a zabijala su čak četvorica igrača.

Francuzi podbacili, Bugari prvi u skupini A

Europski doprvaci, Francuzi, krenuli su u Skupini A jednako loše kao što su završili svoj nastup na Europskom prvenstvu. Predvođeni najskupljim nogometašem današnjice Paulom Pogbom, ‘Pijetlovi’ nisu uspjeli svladati Bjelorusiju koju je uglavnom spašava vratar Gorbunov.

Šveđani su eru nakon Zlatana Ibrahimovića počeli sigurnim remijem 1:1 protiv Nizozemaca. Zabio je Andreas Berg u prvome dijelu, a u nastavku je Sneijder zabio za poravnanje.

Na čelo skupine A tako je izbila Bugarska koja je izvukla tek na kraju susreta 4:3 protiv majušnog Lukesmburga.

Švicarska do prvog mjesta, Farski otoci iznenadili

Nakon prvog kola vodeća momčad skupine B je Švicarska koja je s lakoćom svladala europskog prvaka Portugal s 2:0. Strijelci su bili, mladi i perspektivni napadač Breel Embolo i Admir Mehmedi. Švicarska je pobjedu osigurala već u prvome poluvremenu, a u nastavku su uspješno čuvali rezultat. Portugal je igrao bez Cristiana Ronalda, ali sumnjamo da bi on donio veću prevagu, ovo jednostavno nije bila noć prvaka Europe.

Iznenađenje skupine B priredili su Mađari koji nikako nisu uspjeli slomiti obranu Farskih Otoka, a blizu remija bio je i drugi autsajder skupine, Andora koja je na koncu ipak izgubila od Latvije.

BiH se poigrala Estonijom

Bosna i Hercegovina krenule je sjajno u kvalifikacije velikom pobjedom protiv Estonije. BiH je slavila s čak 5:0, golove su zabijala četvorica igrača. Spahić je zabio dva, Džeko, Medunjanin i Ibišević po jedan. No, ovacije na Bilinom Polju zaradio je ipak Edin Džeko koji je svoj gol iz jedanaesterca proslavio pokazavši prstom na uho, odnosno, posvetivši ga gluhonjemim osobama.

Ostali favoriti skupine H također su bili uvjerljivi, Grčka je slomila Gibraltar s 4:1, a Belgija je Cipar s 3:0.