Carmelo Rubio

SUDAR DIVOVA NA WEMBLEYU: Španjolci iznenadili Engleze u finišu, ali svi pričaju o Vardyjevom brutalnom startu (VIDEO)

Dvije najjače prijateljske utakmice završile su neriješenim rezultatom. Italija i Njemačka odigrale su 0:0 na San Siru, dok je puno napetije bilo na Wembleyju gdje su Englezi i Španjolci odigrali 2:2.

Osim Hrvatske koja je uvjerljivo slavila protiv Sjeverne Irske s 3:0, prijateljske utakmice odigrali su i europski nogometni divovi. Dvije najjače prijateljske utakmice završile su neriješenim rezultatom. Italija i Njemačka odigrale su 0:0 na San Siru, dok je puno napetije bilo na Wembleyju gdje su Englezi i Španjolci odigrali 2:2.

Milanska utakmica nije bila ništa posebno, bilo je prigoda s obje strane, ali utakmica će se barem pamtiti po tome što je Gianluigi Buffon izjednačio europski rekord po broju nastupa za reprezentaaciju. Ovo mu je bio 167. nastup, a toliko ima i španjolski vratar Iker Casillas. Svjetski rekord drži Egipćanin Ahmed Hassan sa 184 nastupa.

Na drugoj utakmici bilo je puno vatrenije. Iako je bila prijateljska utakmica, igrači Engleske i Španjolske su je shvatili poprilično ozbiljno. Na Wembleyu je bilo vatreno, a domaćin je bio nadomak pobijede sve do posljednjih nekoliko minuta utakmice. Furiju je načeo Lallana u 9. minuti iz penala, a Vartdy je podigao na 2:0 u 48. minuti. Rezultat se nije mijenjao sve do 89. minute kada je Iago Aspas pogodio za smanjenje, a poravnao je debelo u sudačkoj nadoknadi Isco.

Španjolska se čudesno vratila i to svakako treba cijeniti, ali danas ipak svi pričaju o brutalnom startu Jamiea Vardyja na Cesaru Azpilicueti. Vardy je izbio loptu, ali je na koncu đonom startao nad potkoljenicu španjolskog beka. Na svu sreću nije bilo lomova, a moglo je biti.