Split šokirao Hajduk! Izjednačenje u finišu utakmice i prekoret za prolaz u polufinale

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Nogometaši Hajduka nisu vjerovali što im se događa, još su manje vjerovali kada je u 106. minti Pešić dao gol za 2-1 vodstvo Splita

Nogometaši Splita napravili su senzaciju, pobijedili su u utakmici četvrtfinala hrvatskog nogometnog kupa Hajduk s 2-1 (0-1, 1-1), nakon produžetaka.

Hajduk je vodio sve do 90. minute pogotkom Hamze iz 25. minute. Utakmica i nije bila odveć zanimljiva, zakuhalose tek u posljednjim sekundama i u produžecima. U zadnjim trenucima Split je izjednačio iskoristivši nepažnju Hajdukove obrane, strijelac je bio Ugrina. Moralo se u produžetke. Nogometaši Hajduka nisu vjerovali što im se događa, još su manje vjerovali kada je u 106. minti Pešić dao gol za 2-1 vodstvo Splita. Hajduk do kraja nije uspio izjednačiti i evo velikog iznenađenja, Split se pridružio polufinalistima, Dinamu, Osijeku i Rijeci!