Michael Regan

SPAS U ZADNJI TRENUTAK: Rooney i Rashford iščupali bodove u posljednjim minutama utakmice (VIDEO)

'Crveni vragovi' mučili su se sve do sudačke nadoknade utakmice kada je fantastični Rooney projurio po lijevoj strani i ubacio se u šesnaesterac te na koncu dodao po travi loptu Rashfordu u noge.

U posljednjem subotnjem susretu trećeg kola Premiershipa, Manchester United jedva je svladao Hull City s 1:0. ‘Crveni vragovi’ mučili su se sve do sudačke nadoknade utakmice kada je fantastični Rooney projurio po lijevoj strani i ubacio se u šesnaesterac te na koncu dodao po travi loptu Rashfordu u noge, a mladac ju je zakucao u mrežu Hulla.

Ipak, Manchester je opasno visio kroz utakmicu, odnosno, ovaj posljednji pobjednosni napad nije mjerilo sveopćeg dojma. ‘Tigrovi’ su u prva dva kola svladali Leicester i Swansea, a zamalo su nastavili pozitivan niz s Unitedom. Manchester je krenuo bolje i često je stvarao prilike. U desetoj minuti Ibrahimović je imao dobru prigodu glavom nakon centaršuta Martiala, ali lopta prelazi malo preko gola.

Kasnije u poluvremenu probavali su još Mata i Rooney, obojica su promašivali, a Ibrahimović je zapucao veliku priliku na kraju prvog dijela.

U nastavku se Hull dobro držao i odbijao je sve napade Manchestera, a prvu dobru priliku ‘Crveni vragovi’ imali su u 75. minuti kada je Rooney šutirao s ruba kaznenog prostora, a potom je par minuta kasnije nakon solo prodora prijetio i agilni Rashford koji je prošao dvojicu i pucao, ali vratar Jakupović obranio je njegov šut.

Do kraja je probao još i Mkhitaryan, ali njegov šut odbila je obrana Hulla. I konačno dolazimo do poteza utakmice i pobjedonosnog gola. Rooney je protrčao po lijevom boku kao da je prva minuta, a zapravo je bila sudačka nadonkada susreta. Ušao je u šesnaesterac zaobišao fintom obrambenog i gurnuo oštru loptu mladom Rashfordu koji je zakucao za 1:0.