Dusko Marusic/PIXSELL

Sjajna predstava “lokosa” i najveći uspjeh dosad, na korak do Euro lige!

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Fiolić, Bočkaj i Perić bili su strijelci za Lokomotivu, a junak utakmice je s nizom sjajnih obrana i zaustavljenim jedanaestercom i vratar Zagorac...

Lokomotiva nas je baš ugodno iznenadila, nakon 0-0 u prvoj utakmici protiv ukrajinske Vorska Poltave u uzvratu je sastav trenera  Tomislava Ivkovića slavio s 3-2 (1-0) i plasirao se u doigravanje za plasman u Europsku ligu, što je dosad najveći klupski uspjeh.

Nije ukrajinski suparnik ni dodirnuo loptu a već je bio u rezultatskom zaostatku. Doslovce u prvim sekundama Čorić je asistirao  Bočkaju koji se sam našao pred vratarom i bez problema zabio. Posve su potom izgubljeno djelovali domaći nogometaši, a Lokomotiva koja je sjajno igrala presing i na suparničkoj polovoci mogla je i povećati vodstvo nakon što je Bočkaj malo zakasnio na jednu ubačenu loptu.

Osjetio se i bijes domaće publike, pa je u jednom trenutku i navijač ukrajinskog kluba utrčao na teren s ljutitim gestikulacijama prema  domaćim igračima, uspjela ga je pokupiti i svladati redarska  služba.

U posljednjoj minuti prvog dijela velika uzbuđenja, dosuđen je jedanaesterac za domaću momčad poslije neporeznog  prekršaja Grezde. Hljobas je tukao, ali je vratar Zagorac prizemni udarac u svoju lijevu stranu sjajno obranio.

Domaća postava uspjela je izjednačiti početkom nastavka, no ne toliko svojom zaslugom koliko nespretnom reakcijom Perića koji je skrenuo loptu u vlastiti gol, prevarivši svog vratara Zagorca. No, Lokomotiva se uopće nije obeshrabrila, naprotiv…

Nije dugo prošlo…

Bočkaj  je “ukrao” loptu Ukrajincima, osvojio puno prostora, dodao Fioliću koji s dvadesetak metara tuče izvanredno, neobranjivo, za 2-1 vodstvo Lokomotive u 53. minuti.

Sjajna partija Lokomotive začinjena je i trećim golom, glavom je zabio Perić nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Bočkaja, 3-1 za hrvatskog predstavnika u 64. minuti. Sjajno!

Vorska Poltava uspjela je smanjiti zaostatak, strijelac je bio Česnakov. Krenuli su potom Ukrajinci u sveopći juriš, no bezuspješno. Fakat, izvrsna partija “lokosa”.