SEZONA JE TEK POČELA, A FAVORITI VEĆ ‘KIKSAJU’: Hajduk ‘prosuo’ bodove protiv Intera, Osijek jedva do boda protiv Istre

Autor: HINA

Hajduk je u Zaprešiću "prosuo" pobjedu, Splićani su vodili s 2-0 i bili daleko bolja momčad sve sredine drugog dijela.

Oba nedjeljna dvoboja 2. kola Prve HNL završila su podjelom bodova, Inter i Hajduk su u Zaprešiću odigrali 2-2 (0-2), dok je susret Istre 1961 i Osijeka u Puli završio 1-1 (1-0).

Hajduk je u Zaprešiću “prosuo” pobjedu, Splićani su vodili s 2-0 i bili daleko bolja momčad sve sredine drugog dijela, kada su u samo tri minute primili dva gola. Hajduk je u prvom dijelu postigao dva pogotka, a mogao je još barem toliko, što im se osvetilo u drugom poluvremenu. U 14. minuti je Savvas Gentsoglou iskoristio prodor Nikole Vlašića te je s dva metra lako pogodio mrežu Intera. Sedam minuta kasnije strijelac je bio bio Vlašić nakon lijepe akcije u kojoj je išao sam na vratara domaćih i uspio ga svladati. U 58. minuti je branič Hajduka Fomitschow pogodio vratnicu, da bi u 61. minuti kapetan Intera Tomislav Šarić glavom nakon ubačaja s kuta smanjio na 1-2. Samo tri minute kasnije Jakov Puljić koristi ogromnu pogrešku Juranovića i poravnava na 2-2. U 81. minuti je Inter mogao i pobijediti, ali je udarac Blaževića obranio vratar Stipica.

Hajduk je treći sa četiri boda, koliko ima i četvrtoplasirani Inter.

U Puli su domaći poveli u 27. minuti pogotkom Dejana Maksimovića, koji je iskoristio nesnalaženje Lesjaka u svom kaznenom prostoru, a bod gostima spasio je Petar Bočkaj u 83. minuti uz obilatu pomoć domaćeg vratara Ivušića. Naime, Bočkajev ne odviše jak udarac sa 20-ak metara prošao je Ivušiću kroz ruke i kroz noge i završio iza gol-linije.

Nakon dva kola Osijek je šesti s dva boda, dok je Istra 1961 sedma s jednim.

Na vrhu su Dinamo i Rijeka sa po maksimalnih šest bodova, dok su Lokomotiva i Cibalia na dnu bez bodova.

REZULTATI 2. KOLA,
Petak:
Dinamo – Cibalia 4-0 (Hodžić 11-11m, 43, Fernandes 23, Ćorić 71)
Subota:
Slaven Belupo – Lokomotiva 1-0 (Ivanovski 61)
Rijeka – Rudeš 4-1 (Kvržić 25, Župarić 45, Mesarić 78-ag, Gavranović 87 / Aralica 63)