dpatop - Schalke's Marko Pjaca (L) and Hannover's Oliver Sorg battle for the ball during the German Bundesliga soccer match between FC Schalke 04 and Hannover 96 at the Veltins Arena in Gelsenkirchen, Germany, 21 January 2018. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Guido Kirchner/dpa

Schalke na svom terenu samo remizirao protiv Hannovera, a pogodak zabio – Pjaca!

U posljednjem susretu 19. kola Bundeslige Schalke je u nedjelju na domaćem terenu protiv Hannovera odigrao 1-1, a hrvatski napadač Marko Pjaca bio je strijelac za Schalke.

Marko Pjaca, koji je igrao do 56. minute, doveo je domaćine u vodstvo odličnim individualnim potezom u 16. minuti. Driblingom je “slomio” stopera Hannovera Salifa Sanea i potom je lijepo plasirao loptu u suprotni kut.

Pjaca je u siječnju iz Juventusa došao na posudbu u Schalke i ovo mu je bio drugi nastup za klub iz Gelsenkirchena.

No, Pjacin pogodak nije bio dovoljan za pobjedu domaćina, buduči da je u 86. minuti Niclas Fuellkrug donio remi Hannoveru.

Bayern je na domaćem terenu protiv Werdera slavio sa 4-2, a po dva gola zabili su Robert Lewandowski i Thomas Mueller. Werder, koji se bori za opstanak, pružio je hrabru partiju na Allianz Areni. Gosti su poveli u 25. minuti pogotkom Jeromea Gondorfa. Bayern je uspio poravnati do poluvremena, a strijelac je u 41. minuti bio Thomas Mueller.

Bavarci očekivano stižu u vodstvo u 63. minuti golom Lewandowskog, ali to nije pokololebalo igrače Werdera, koji su uspjeli izjednačiti na 2-2 u 74. minuti. Nakon kornera kojeg je izveo Max Kruse loptu je u vlastitu mrežu poslao stoper Bayerna Niklas Suele.

Nadu Werdera u pozitivan ishod slomili su Lewandowski i Mueller, koji su pogocima u 76. i 84. minuti donijeli pobjedu Bayernu.

Dan ranije Leipzig je izgubio na gostovanju u Freiburgu sa 1-2, dok je Eintracht iz Frankfurta, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, ostvario vrijednu 3-1 pobjedu na gostovanju kod Wolfsburga.