Rijeka do finih 0-0 u Istanbulu protiv Baseksehira

Autor: A.K.K.

Rijeka je većim dijelom utakmice bila bolja, no u zadnjoj trećini utakmice i Baseksehir je dao sve od sebe...

Rijeka je u prvom dvoboju trećeg pretkola kvalifikacija za Europsku ligu odigrala finih i zadovoljavajućih 0-0 protiv Baseksehira i tako sebi otvorila prigodu za odlazak u doigravanje za plasman u natjecanje. Rijeka je većim dijelom utakmice bila bolja, no u zadnjoj trećini utakmice i Baseksehir je dao sve od sebe, no nije uspio poentirati.

Rijeka nije loše izgledala u prvome dijelu. Štoviše, živa je šteta što naša momčad nije otišla na odmor s prednošću, jer prigoda i izrađenih akcija je bilo. Vratar turske momčadi bio je najbolji pojedinac prvog poluvremena, jer je s dvije obrane zapanjio, obranio je sjajno udarac Tomasova, kasnije i Vešovića.

Turska momčad najveću gužvu u kaznenom prostoru Rijeke napravila je tražeći najstrožu kaznu nakon igranja rukom Bezjaka. Sudac je smatrao da je riječ o napucanoj lopti. Baseksehir je bio slabiji suparnik od Rijeke u tom prvom dijelu.

Tomasov je u 54. minuti opet imao prigodu zabiti, ali još jednom je vratar turske postave sjajno reagirao.

Ipak, Turci su se trgli i u zadnjih dvadesetak minuta preuzeli inicijativu. Najveći šansu Turci su imali u zadnjim sekundama, ali je vratar Prskalo sjajno reagirao!