LaPresse/Marco Alpozzi

Real Madrid jedva izvukao pobjedu protiv Sportinga, Juventus neuvjerljiv kod kuće, Dortmund demontirao Poljake

U skupini H, Dinamovoj skupini, Juventus nije uspio doći do pobjede, iako je bio veliki favorit. Skupocjena talijanska momčad na svojemu je terenu odigrala mršavih 0:0 sa Sevillom.

Drugoga dana prvog kola Lige prvaka odigran je odođeni susret skupine C Manchester Cityja i Borussije (M), Guardiolina momčad krenula je silovito i već u devetoj minuti preko Aguera načela goste. Sjajni Argentinac nastavio je zabijati, čak je kompletirao i klasični hat-trick. U 28. je zabio iz jedanesterca, a u nastavku je na asistenciju Sterlinga zabio u 77′. Konačnih 4:0 postavio je Iheanacho u 90′ na asisteniju Sanea.

U skupini E Leverkusen je remizirao s CSKA Moskvom nakon vodstva od 2:0. Zabili su Mehmedi u devetoj i Calhanoglu u 15, a Moskovljane je vratio u igru Džagoev u 36. minuti, da bi konačnih 2:2 postavio Eremenko samo dvije minute kasnije na asistenciju Traorea.

Tottenham je doživio debakl na Wembleyju od Monaca. Subašićeva momčad slavila je s 2:1. Već u 15.minuto zabio je Bernardo Silva, a na 2:0 digao je Lemar u 31. minuti. Utješni pogodak zabio je Alderweireld u sudačkoj nadoknadi prvog dijela na asistenciju Lamele.

U skupini F Real Madrid naših Modrića i Kovačića, jedva je izvukao pobjedu od Sportinga iz Lisabona. Gosti su poveli u 48. minuti preko Brune Cesara kojemu je asistirao Ruiz. Napeto je bilo sve do kraja susreta kada je u 89. minuti Ronaldo poravnao, a Alvaro Morata je uspio u 95. minuti zabio pobjedonosni pogodak. Modrić je odigrao cijeli susret i to ne baš najbolje, dok je Kovačić presjedio cijeli susret na klupi.

U drugom susretu skupine F Dortmund je demolirao Legiju sa čak 6:0 u gostima. U sedmoj minuti Mario Gotze zabija na asisteniju Dembelea, u 15. minuti Sokratis diže na 2:0, a sve mu je priredio Guerreiro. Bartra  samo dvije minute kasnije zabija za 3:0. Golijada se nastavila u drugom dijelu. Guerreiro u 51. minuti zabija za još veće vodstvo, a Castro i Aubameyang postavljaju konačnih 6:0 u 76′ i 87′.

U skupini G Leicester je slavio u gostima protiv Club Bruggea s uvjerljivih 3:0. Goste je načeo Albrighton već u petoj minuti. Dominacija prvaka engleske nastavila se i dalje, a Mahrez se u 29. pobrinuo za uvjerljivije vodstvo debitanta u Ligi prvaka. Konačnih 3:0 postavlja isti igrač u 61. minuti iz jedanaesterca.

Porto je iznenađujuće remizirao s Kopenhagenom. Portov Otavio je načeo goste u 13. minuti, a Cornelius je poravnao već u prvim minutama drugog poluvremena. Kopenhagen je u 67. ostao s igračem manje, ali prvak Portugala nije našao rješenja za tvrdu obranu Danaca.

U skupini H, Dinamovoj skupini, Juventus nije uspio doći do pobjede, iako je bio veliki favorit. Skupocjena talijanska momčad na svojemu je terenu odigrala mršavih 0:0 sa Sevillom. Bila je to tvrda utakmica u kojoj je Juventus dominirao, uputili su čak 16 udaraca prema vratima Seville, dok su gosti opalili tek tri puta. Mario Mandžukić cijeli je susret odgledao s klupe, a Marko Pjaca je ušao umjesto Dybale u 86. minuti.