rakitić,ivan rakitić

Preokret Barcelone protiv sjajne Seville (VIDEO)

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Vitolo je zabio za Sevillu, Suarez i Messi za Barcelonu...

U derbi dvoboju 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je u gostima pobijedila Sevillu s 2-1 (1-1). Sevilla je prva povela, Barcelona je uspjela preokrenuti u ovoj utakmici izvrsnog ritma i sjajnog nogometa…

Sevilla je doista odigrala izvanredno prvo poluvrijeme i lako se moglo dogoditi da na odmor ode s dva pogotka prednosti. Naosljetku, otišlo se s 1-1. U 15. minuti zabio je za Sevillu Vitollo, a isti igrač potom je promašio još dvije velike prigode. Osveta je stigla u liku najboljeg nogometaša današnjice, Lea Messija. Koji je na krasnu asistenciju Neymara u 43. minuti izjednačio rezultat. Očaju Sevillinih navijača nije bilo kraja.

U nastavku je Barcelona pritisla jače, napose je bio raspoložen Messi koji je u 61. minuti napravio sjajan prodor kroz srce Sevilline obrane, kada su svi krenuli na njega nesebično je dodao u stranu Suarezu koji je lako pogodio za 2-1 vodstvo Barcelone.

Sevilla je znala nakon tog preokreta prijetiti, no opet je Vitollo bio nesretnik koji nije zabio iz relativno dobrih situacija.

Ostali rezultati 11. kola: Real – Leganes 3-0, Celta – Valencia 2-1, Espanyol – Athletic Bilbao 0-0, Villareal – Betis 2-0.

Nakon 11 kola Real ima 27 bodova, Barcelona 25. Villareal 22, Atletico Madrid 21…