Facebook: Jose Mourinho(Official)

Predstava za pamćenje na Old Traffordu! Guardiola opet ‘skalpirao’ Mourinha (VIDEO)

Ne treba nagalašavati da se kroz svih 90 minuta igralo u visokom ritmu, a bilo je zaista svega. Od promašenih zicera, vratnica, poništenih golova, 'tunela', driblinga i naravno pala su tri gola.

Manchester je danas obojan u plavo! Gradski rivali, Manchester United i Manchester City, odigrali su nezaboravan derbi na Old Traffordu u 4. kolu Premiershipa, u kojem je slavio gostujući Manchester s 2:1. Pep Guardiola još je jednom ‘skalpirao’ najvećeg trenerskog rivala Mourinha, često mu je to radio u španjolskoj Primeri kada je bio trener Barcelone, ali ovoga puta to se dogodilo u Premiershipu.

Bila je to prava ljepotica od utakmice, igrao se otvoren, atraktivan nogomet, a obje momčadi pružile su dobru predstavu pred navijačima. Ne treba nagalašavati da se kroz svih 90 minuta igralo u visokom ritmu, a bilo je zaista svega. Od promašenih zicera, vratnica, poništenih golova, ‘tunela’, driblinga i naravno pala su tri gola. Naglasiti valja kako je City bio bolji u prvom dijelu, kada su između ostalog i zabili oba pogotka, prvo je De Bruyne zabio za 1:0, a potom Iheanacho podigao na 2:0. Ibrahimović je vratio nadu u 42. minuti i ponovo utakmicu učinio napetijom.

Krenulo se izuzetno agresivno u dvoboj, obje momčadi gonile su pobjedu od prve minute. Prvo je za United tukao Pogba, ali bio je neprecizan, da bi onda u 15. minuti pao gol za City. Kelechi Iheanacho skočio je više od Baillyja, a onda je De Bruyne došao do lopte ispred katastrofalnog Blinda koji je akciju tada ispratio pogledom. Ušao je De Bruyne u solo prodor i matirao De Geu.

City je bio nedvojbeno bolja momčad u prvome dijelu, jurcali su Guardiolini igrali po Old Traffordu i dominirali nad neuvjerljivim igračima Uniteda. Ibrahimović je bio odsječen od ostatka momčadi, dok su Lingard i Mkhitaryan bili neutralni kao razigrivači. Nije se čekalo dugo na novi pogodak. Zabio je Kelechi Iheanacho, koji će nakon današnje partije vjerojatno uživati status božanstva kod navijača Cityja. Sjajni mladac odlično je reagirao nakon udarca De Bruynea s lijeve strane. Lopta je pogodila vratnicu, a mladi nogometaš ostao je sam i nonšalatno pospremio za 2:0.

Nadu je vratio Zlatan Ibrahimović nakon užasne reakcije novog vratara Cityja, Claudija Brava. Bravo je ‘zaplivao’ u intervenciji i lopta je sjela na nogu Ibrahmoviću. Možda se Pep ipak nije tako lako trebao odreći Harta?

Situacija se naglo okrenula, domaćin je udario jači ritam i skoro stigao do izjednačenja. Ibrahimović je opet prijetio nakon ubačaja s lijeve strane, ali Bravo je bio sigurniji.

U nastavku je United krenuo bolje, ušli su izvrsni mladi napadač Rashford i Herrera, a izašli su indisponirani Lingard i Mkhitaryan. Crveni vragovi bili su bolji u nastavku, a Pep je odlučio rano zatvoriti utakmicu. United je imao dva slučaja nedosuđenog jedanaesterca, prvi puta nakon dvoboja Rooneyja i Brava pa onda i igranje rukom Otamendija, no, Clattenburg je odmahnuo na oba.

U 67. minuti opet prigoda Ibrahimovića. Fellaini mu spušta glavom na volej s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi preko gola. Rashford je potom u 70. minuti iznenadio City i s 10-ak metara matirao je Brava, ali gol je poništen zbog zaleđa. Ipak gol je opravdano poništen.

U sljedećem napadu sjajno je intervenirao David De Gea koji je nakon kornera s lijeve strane obranio sjajan pokušaj Fernanda. U nastavku akcije pokušao je i Otamendi, ali obrana je dobro reagriala. Uzbuđenjima nije bilo kraja. U 75. minuti City vuče sjajnu kontru. Sane je okomito proigrao De Bruynea koji odličnim udarcem pogađa vratnicu. De Gea je imao svu sreću svijeta jer se lopta odbila od vratnice iza leđa i prošla uz gol liniju, ali nije otišla u gol.

Trudio se United stići do izjednačenja, ali Guardiolina momčad ipak je izdržala do kraja i odnijela vrijedna tri boda s Old Trafforda.